Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 3 липня 2011 р.

Європейський досвід волонтерства відкрив нові можливості для Євроклубів Харківщини та Сумщини

9 червня в рамках проекту ЄС "Підтримка Євроклубів в Українї у 2011 році", за підтримки міського Департаменту освіти Харківської міської ради, за підтримки Центру Європейської Інформації та Фонду Місцевої демократії у місті Харкові відбувся міжрегіональний тренінг для Євроклубів. 

Тренінг за темою: "Європейський досвід волонтерства відкриває нові можливості" для представників Євроклубів Харківської та Сумської області та їх координаторів, та для представників загальноосвітніх шкіл, які бажають започаткувати Євроклуби, був організований на базі Євроклубу Харківської гімназії № 65.

Захід проходив в тренінговому форматі, з використанням засобів неформальної освіти. Основним елементом тренінгу була рольова гра. Головною темою тренінгу було розповсюдження інформації стосовно волонтерства в Україні та Європі, формування особистої думки стосовно волонтерського руху та розробка спільних проектів для розвитку даного напрямку, які просуватимуть європейські цінності серед молоді, а також сприятимуть вирішенню нагальних суспільних проблем у місцевих громадах, розвиток навичок спілкування, згуртованості та співпраці, поширення кращого досвіду волонтерських організацій, розширення мережі Європейських клубів та запропонування до спільної роботи цікавих проектів.

Ініціаторами та організаторами тренінгу були - євроклуб ШЕК 91 ( координатор Штих О.І.) , євроклуб ШЕК 65 ( координатор Таршина С.А.) та координатор ХАШЕК Сокол В.В.
В тренінгу взяли участь представники та координатори 23 Євроклубів (шкіл міста Харкова та області №№ 75,65,77,91,94,6,162,135,154,39,79,127,53,73,1,3,92,159, Шевченковський ліцей, Песочинський ліцей, Ізюмський ліцей та міста Сум № 2,29).

До організації і проведення заходу долучилися представники волонтерських та громадських організацій м. Харків, в т.ч.:
• ХММЦСССДМ «Довіра»
• Міжнародна молодіжна організація AIESEC у Харкові
• Центр підтримки молодіжного руху « Фундація Регіональних Ініціатив»
• Міжрегіональна мережа підліткових клубів « Клуб толерантності»
• Міжрегіональна громадська організація « SVIT Ukraine»
• Волонтерська організація «U.S.Peace Corps in Ukraine»
• Центр Європейської Інформації
• Фонд Місцевої Інформації
• Інститут післядипломної педагогічної освіти
• Методисти РМК РУ освіти
• Волонтери з Германії, Франції та США

Тренінг-майстерня складався з ІІІ блоків:

І блок

Урочисте відкриття тренінгу, на якому були представлені гості та представники присутніх євроклубів. На пленарному засіданні учасники ознайомились з основними цілями Європейського року волонтерства та з роботою волонтерських та громадських організацій м. Харкова. Потім була проведена євровікторина, з нагородженням призами кращих знавців ЄС. На прес- конференції було повідомлено про початок структурного діалогу та про початок національних консультацій.

Волонтери з Франції, Германії, США, та волонтери м. Харкова відповідали на запитання учасників тренінгу, а у своєму вітанні наші гості висловили своє приємне враження від спілкування з українськими школярами. Захід проводився в формі рольової гри з імітації структурного діалогу між Європейським координаційним комітетом та національними робочими групами за участю ЗМІ. Розподіл ролей був проведений ще на початку заходу при реїстрації, і після прес-конференції НРГ Бельгії, Великобританії, Германії та Польщі зі своїми капітанами показали невеликий флеш-моб. Після цього команда ЗМІ провела фото-сесію всіх учасників. Ну а потім всіх об’єднав кава-брейк.

ІІ блок

Творча майстерня, де НРГ вивчали досвід роботи національних волонтерських організацій Польщі, Германії, Бельгії, Великобританії, пропонували свій концепт діяльності волонтерського руху в Україні та розробляли нові волонтерські проекти. Кожна група повинна була представити також образ свого волонтера, яким він повинен бути. В цей же час в дебатному центрі координатори та гості проводили спільне засідання ЄКК . Під час роботи з учасниками проводились енерджайзери, а представники ЗМІ збирали необхідну інформацію, брали інтерв’ю та працювали над першим випуском газети нашого тренінгу. Модератори гри постійно відвідували робочі групи.

ІІІ блок 

Презентація волонтерських проектів НРГ. Під час презентацій проектів кожна група в дуже цікавих формах презентувала свої проекти, образ свого волонтера та звітувала про стан волонтерства в своїх країнах. Представники ЗМІ представили перший випуск своєї газети та освітили перебіг першого раунду структурного діалогу. Експерти( гості з волонтерських організацій) дуже серйозно підійшли до своєї роботи: було багато як похвали так і критики. Під час презентацій проектів були визначені нагальні суспільні проблеми громади і засоби їх вирішення силами волонтерів ШЕК.

Учасники під час тренінгу мали можливості розширити своє коло спілкування, визначитися з питаннями та проблемами створення та активного функціонування Євроклубів у своїх навчальних закладах, познайомитися з роботою різних волонтерських організацій України та деяких європейських країн, обмінятися думками з питань необхідності участі молоді у різноманітних проектах та освітніх програмах, познайомитися з досвідченними євроклубівцями.
Наприкінці тренінгу було підбито підсумки спільної роботи та було запропоновано до роботи спільні проекти. По закінченні всі учасники отримали сертифікати та літературу про ЄС. Активні учасники тренінгу були нагороджені призами.

Учасники тренінгу висловили про свої враження від гри та почуттів у відгуках та залишили свої координати для подальшої співпраці. Цитати-відгуки учасників:

  • "было интересно, понравилось что были иностранцы из разных стран"
  • "много полезной информации, интересные знакомства"
  • "узнала много нового, все понравилось"
  • "на данном мероприятии, мне больше всего понравилась обстановка всеобщей дружбы"
  • "я много узнала о работе волонтеров,о том как они делают этот мир лучше, помагая людям"
  • "I liked meeting many different organizations and learning about euroclubs. It was interesting to hear about Ukrainian volunteering organizations…"
  • "новые контакты, новая информация, позитивность, общение с единомышленниками, желание работать дальше с новой энергией"
  • "дали уверенность в том, что это нужное дело"
  • "ваш семінар – це нові враження. Знайомства, досвід. Чекаємо Вас на Сумщині!"

Фото можно побачити тут: http://picasaweb.google.com/103597456008868569750/6591#

Контактні особи:
• Сокол В.В., координатор Харківської асоціації шкільних Євроклубів, телефон: (066) 744 32 90,
• Таршина С. А., координатор Євроклубу "МІСТ" гімназії № 65, телефон: (050) 612 89 96, е-пошта: sv-tar-sv@mail.ru,
• Штих О. І., координатор Євроклубу "EuroMix" школи № 91, телефон: (097) 767 46 50, е-пошта: oksanashtykh@yandex.ua.

* * *
 
Довідково: Проект ЄС “Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році”, в рамках якого проводиться тренінг, реалізується Українською асоціацією європейських студій за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Особлива увага проекту зосереджена на розширенні мережі Євроклубів. В першу чергу, це робиться через залучення діючих Євроклубів, що мають значний досвід, для надання допомоги школам у створенні та підтримці діяльності нових Євроклубів. Тематично проект проводиться в рамках Європейського року волонтерства 2011, що відзначається в країнах-членах ЄС, під гаслом: "Волонтарюй! Зміни світ на краще".

Усі матеріали регіональних та місцевих тренінгів з волонтерства доступні за короткою адресою: http://goo.gl/8qRS9.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика