Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

пʼятниця, 3 червня 2011 р.

У Євроклубів є свій невичерпний мистецький арсенал - доведено Кременчуком

Кремечуцький Євроклуб разом з німецьким партнером створять спільний культурний продукт. У рамках проекту «Тандем» Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» розробить спільний мистецький проект з організацією з Німеччини. 

Далі - розповідь від першої особи, координатора проектів Кременчуцького Європейського клубу:

«Однією із пріоритетних цілей нашої організації є інформування мешканців Кременчука та сусідніх міст про Європу та Євросоюз. Керуючись цією метою, а також бажанням розширити поле діяльності та коло партнерів, ми вирішили взяти участь у конкурсі мистецьких проектів.

Нами пройдено перший етап відбору учасників - оцінювання організацій-кандидатів за формальними критеріями (мотиваційний лист, попередній досвід міжнародної співпраці, резюме осіб, які братимуть участь у проекті, рівень володіння англійською мовою). За результатами першого етапу відібрано 29 організацій із України і 33 організації із країн-членів Євросоюзу.

Усі обрані організації 16 травня 2011 року зустрілись у Києві, де за допомогою самопрезентацій та спілкування мали змогу знайти собі партнера з країн ЄС для реалізації спільного проекту. Також у ході дводенного візиту до столиці ми дізнались більше про умови проекту, отримали відповіді на запитання, які нас цікавили. Зі свого боку, учасники презентували свої організації, поділилися набутим досвідом та обмінялися з українськими та потенційними іноземними партнерами цікавими ідеями, синтез яких і став поштовхом до подальшої співпраці.
Так, наприклад, хтось хотів за допомогою художників розмалювати один із переходів Києва (поки що брудний і неприглядний), дехто - створити інтернаціональний перфоманс, інші – показати театральну виставу.

До Києва з’їхалися представники громадських організацій, театрів, галерей, музеїв, клубів і мистецьких центрів різних країн світу. Були і незвичні організації, які спеціалізувались, наприклад, на переробці вторинної сировини. Це була гримуча суміш незвичайних талановитих особистостей, що мають безліч ідей та енергії для їх втілення. Усі були різні, втім нас об’єднало прагнення культурно збагатити світ.

Я спілкувалась майже з усіма представниками-іноземцями, проте найбільш вдала дискусія склалася з німецьким потенційним партнером, Едзардом Шопменом, директором театру «BAAL novo» в ФРН. Організація була заснована у 2005 році і її головним завданням стало налагодження співпраці між Францією та Німеччиною. Зараз ансамбль виріс і складається не тільки з німецьких і французьких акторів, а й учасників із Бразилії, Туреччини та Марокко. BAAL novo грають п’єси та вистави на інтеркультурні теми, тому вони часто двомовні. Проте навіть ті глядачі, які не знають іноземної мови, можуть зрозуміти зміст дійства.

Знайти партнера не усім пощастило. Далеко не всі організації з України повезли до своїх міст гостей. Цьому є безліч причин: вузький профіль сфери діяльності, невміння презентувати себе та власну ідею, знання англійської мови не на достатньому рівні. Варто зазначити, що в українців було все прямолінійно за думками: якщо приїздить рівна кількість учасників з двох сторін то і пар буде така ж кількість. Не так сталося, як гадалося.

Це ми (українські організації) хотіли будь-що знайти партнера. Європейці ж два дні спілкувалися з усіма, обдумували і під кінець семінару все-таки визначились. Багато українських організацій залишились, що називається, ні з чим. Деякі учасники з країн ЄС поїхали в одне місто по три-чотири представники з різних країн. Багато іноземців поїхало до Львова, декілька - до Херсона, двоє – до Житомира. Ніхто не захотів відвідати Полтаву, Донецьк, Крим, Чернігів та Івано-Франківськ.

Натомість, ми з потенційним партнером провели наступні 2 дні у Кременчуці в роботі над оформленням ідеї та підготовкою спільної проектної заявки, яку необхідно подати для участі у проекті «Тандем». Виявилось, що між нашими містами є спільні риси: через Кременчук проходить найбільша річка України, а через місто німецького партнера – Офенбург – проходить річка Рейн – найбільша ріка Німеччини. Тому ми вирішили об’єднати наші річки (ніби символи країн) спільним мостом, який нівелює стереотипи про народи та створить простір для довготривалої плідної співпраці. Я познайомила нашого гостя з Головою Ради КІПЦ «Європейський клуб» Олегом Овчаренком. Разом з кременчуцькими музикантами, художниками, акторами та танцюристами ми обговорили майбутні шляхи взаємодії.

У талановитих людей міста було безліч задумок, починаючи від літачків з написами різними мовами, що перелітатимуть з країни в іншу країні, поєднуючи їх нерозривними узами, і закінчуючи пазлами з з німецького і українського міст, що зведуть наші народи разом. Думаємо, що чудовою ідеєю є «об’єднання» та спілкування творчих мешканців Кременчука з креативною молоддю Офенбургу, у ході якого ними буде створено у травні наступного року спільний мистецький продукт.

Крім того, директору німецького театру ми представили директора Кременчуцького Троїцького театру Сергія Ситника. Вони чудово поспілкувалися і в майбутньому планують співпрацювати та руйнувати кордони між нашими країнами. Едзард пообіцяв, що наприкінці проекту його трупа покаже нашим глядачам свою виставу. Колеги попрощались братським поцілунком.

Зараз разом з координатором німецької організації ми продовжуємо працювати над розробкою ідеї та заповненням аплікаційної форми. Незабаром подамо її на конкурс. У результаті в липні буде відібрано 18 спільних мистецьких проектів, які отримають фінансування від організаторів та будуть представлені під час Тижня європейського мистецтва і культури у травні 2012 року».

* * *

Міжнародний проект Тандем оголошений Центром культурного менеджменту (м. Львів) і впроваджується за підтримки Європейської Комісії та Європейського культурного фонду. Мета проекту: пожвавити культурну співпрацю з країнами ЄС задля розвіювання існуючих стереотипів по обидва боки кордону, сприяти співпраці поміж українськими організаціями культури.


З червня 2011 до травня 2012 року 18 відібраних організацій з України працюватимуть у парі з партнерами з ЄС над спільними мистецькими проектами। Упродовж роботи координатори організацій-партнерів матимуть змогу здійснити взаємні двотижневі візити. На завершення проекту у травні 2012 року його учасники проведуть в Україні Тиждень європейського мистецтва і культури, залучаючи нові мистецькі практики та демонструючи спільні європейські цінності.

Фотографії: http://66.ru/photo/user/183493/31533/

Автор: Юлія Кучевська

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика