Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 8 червня 2011 р.

Пізнаємо історію Олександрійщини

26 травня в рамках святкування 265-річчя міста Олександрії в Центральній міській бібліотеці ім. Пушкіна відбувся захід, метою якого було ознайомити та поглибити знання про наш Олександрійський край.

Недарма кажуть: «Немає народу без історії». І ми впевнилися, що кожен громадянин повинен знати історію, культуру, традиції не своєї Батьківщини, свого рідного краю.

Звичайно, для нас наш край є найкращим, але про те, що він є таким дивовижним – ми могли тільки здогадуватися. І це довели господині заходу, провівши нам віртуальну краєзнавчу мандрівку «7 чудес Олександрійщини».

Мало хто знав до цього, що у селищі Нова Прага, що було засновано запорожцями, а потім стало важливим військовим поселенням, в різний час побували три російських царя, а також Пушкін і Горький. У 1888 році в селищі проводилися військові маневри частин російської армії, на яких був присутній Імператор Олександр III зі свитою. Земство відмітило цю подію, спорудивши меморіальну колону. Пам'ятник встановлений по проекту італійського архітектора А. Бернардацці.

Надзвичайно вразило ще одне із чудес – село Попельнасте, на території якого можна побачити рідкісний скіфський тюльпан, сон-траву і ділянки степу, покриті ковилою. Унікальною природно-ландшафтною пам'яткою є так званий Спуск, розташований недалеко від села. Це каскад водоспадів заввишки до 7 метрів.

Але яка історія без фото! Ціла галерея світлин перенесла нас до міста 100-річної давнини. І яка ж була наша радість коли серед цих фото ми побачили споруду жіночої гімназії, в приміщенні якої знаходиться наш навчальний заклад (Олександрійська гімназія інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості). Доречі, жіноча гімназія проіснувала до 2005 року.

А на завершення ведучі провели вікторину у вигляді фактів-загадок. Кожен намагався упізнати об’єкт чи людину, про яку йшлося. Так, наприклад, ми вперше почули, що в Олександрії жив та працював відомий хірург Осмоловський Ю.В., який широко використовував новітні досягнення медичної науки при діагностиці і лікуванні хворих, один із перших у Кіровоградській області почав займатися радикальними операціями на органах грудної порожнини.

Ми європейці настільки, на скільки ми українці. Тому, в першу чергу, ми повинні потурбуватися про своє майбутнє, свою історію.

Фото із заходу можна переглянути тут: https://picasaweb.google.com/117612649769574212536/265

Автори: Селезньова Валентина, Бричка Любов

Контактна особа: Шапран Вікторія

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика