Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 20 червня 2011 р.

У селі Милове на Херсонщині пройшов тренінг щодо волонтерського руху та практичної діяльності волонтерів

14 червня 2011 р. у селі Милове Бериславського р-ну Херсонської області відбувся тренінг "Особливості волонтерського руху в Україні та практична діяльність волонтерів".

Організатор – керівник шкільного Євроклубу «Вектор» Кречик Н.І. Учасники – члени шкільного Євроклубу – 15 осіб ( учні 8-10 класів).

Присутні: координатор – класовод Дмиш Л.М.; Представник адміністрації школи – ЗДНВР Климентенко О.П.; Представник громадськості – секретар виконавчого комітету сільської ради – Попова Т.В.

Тренінг проведено у формі рольової гри, яка спрямована на розв'язання ключового питання «Особливості волонтерського руху в Україні та практична діяльність волонтерів у с.Милове».

У ході тренінгу були розглянуті такі питання:
  1. Волонтерський рух в Україні.
  2. Волонтерський загін.
  3. Я – волонтер.
  4. Практична діяльність волонтерів у с.Милове.

Під час тренінгу учасники: визначили зміст поняття «волонтер», «волонтерський рух», «лідер волонтерського загону»; проаналізували положення про нормативні акти, що сприяли становленню і розвитку волонтерського руху; отримали інформацію про сходинку зростання волонтера; розробили концепцію роботи соціального осередку в своєму навчальному закладі та населеному пункті.

У ході рольової гри учні дійшли до таких результатів: практичну діяльність волонтерів поділити на 2 напрями: суспільна робота волонтерів у школі та робота на території сільської громади.
Пріоритетними напрямками у суспільній роботі волонтерів у школі є навчальна, виховна, інформаційна, екологічна, спортивна,волонтерська та пошукова робота; у селі – відродити шефство над одинокими людьми, що потребують допомоги, догляд за парком та стадіоном, прибирання зони відпочинку, шефська робота над молодшими школярами та дитсадком.

Відгуки учасників:

Заступник директора з навчально-виховної роботи Климентенко О.П.:
- Тренінг добре організований. Керівник Кречик Н.І. заздалегідь ознайомила учасників з основним матеріалом, що розкриває особливості волонтерського руху в Україні, підготовлено проблемні питання щодо практичної діяльності волонтерів. Учасники тренінгу були активні впродовж всієї рольової гри, висловлювали свою думку. Слід відмітити неординарність предложень Долі О.та Горбачова А.

Секретар виконавчого комітету Попова Т.В.:
- Вражає розуміння цієї проблеми учнями школи, що виявили бажання практично взяти участь у благоустрої села. Приємно, що діти розуміють, що волонтерський рух спрямований на надання безоплатної допомоги особам, які її потребують.

Президент шкільного Євроклубу Цап А.:
- У ході тренінгу ми ще раз переконалися, що участь у волонтерському русі сприяє самореалізації волонтера, становлення нашої особистості.

Фото: https://picasaweb.google.com/115192284262274925681/nFFKsD?feat=directlink.

Контактна особа: Кречик Н.І., тел.: +38 (095) 879 45 12, е-пошта: super.vektor2011@yandex.ru.

* * *

Усі матеріали регіональних та місцевих тренінгів з волонтерства доступні за короткою адресою: http://goo.gl/8qRS9

Довідково: Проект ЄС “Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році”, в рамках якого проводиться тренінг, реалізується Українською асоціацією європейських студій за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Особлива увага проекту зосереджена на розширенні мережі Євроклубів. В першу чергу, це робиться через залучення діючих Євроклубів, що мають значний досвід, для надання допомоги школам у створенні та підтримці діяльності нових Євроклубів. Тематично проект проводиться в рамках Європейського року волонтерства 2011, що відзначається в країнах-членах ЄС, під гаслом: "Волонтарюй! Зміни світ на краще".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика