Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 20 червня 2011 р.

Міжрегіональний тренінг з волонтерства зібрав Євроклуби чотирьох областей України

1 червня 2011 року у приміщенні СШ І ступеня № 53 м. Львова Євроклуби чотирьох областей України навчалися приймати рішення та обговорили можливі конкретні волонтерські проекти для їх практичного використання у своїх громадах.

Міжрегіональний тренінг для Євроклубів Львова, Львівської, Тернопільської, Хмельницької та Кіровоградської областей проводився у рамках проекту ЄС "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році", що виконує ВГО “Українська асоціація європейських студій” за підтримки Представництва ЄС в Україні, та проходив під гаслом Європейського року волонтерства "Волонтарюй! Змінюй світ на краще".

До організації та проведення заходу долучилися Центр європейської інформації (Олег Процак) і Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (Олена Гарцула), які надали матеріально-технічне забезпечення, приготували і провели вікторину про ЄС (Олег Процак та Оксана Москва), підготували призи та сувеніри. Загалом панувала тепла, дружня атмосфера, яка сприяла формуванню позитивних вражень в учасників тренінгу.

Перед початком рольової гри модератор Мирослава Харчук, (м.Тернопіль) допомогла всім учасникам познайомитись за допомогою енерджайзерів та ігор. Сам тренінг складався із трьох елементів: вікторини про ЄС, рольової гри у формі структурного діалогу, презентацій власних волонтерських проектів. Модератор Наталія Наявко (м.Новий Розділ) розповіла про формат структурного діалогу та принцип його дії, розподілила ролі серед учасників.

Під час рольової гри учасники Євроклубів відчули себе членами Єврокомісії, Європарламенту, міністрами та активістами громадянського суспільства. За короткий час молодь дізналася про основних політичних акторів в ЄС, і про те, як вони впливають на процес прийняття рішень в ЄС, зокрема, стосовно молодіжної політики. Модератор Тетяна Вишневська (м.Хмельницький) допомагала учасникам у роботі Європейського координаційного комітету, провела конференції. Модератори Тетяни Гринкевич (м.Самбір) та Вікторії Шапран (м.Олександрія) поділилися досвідом проведеної волонтерської роботи. Представники групи ЗМІ представили фото- та відеоматеріали заходу, випустили газету, яка містила фотографії та матеріал з тренінгу.

Практичний елемент навчання включав обговорення та підготовку конкретних волонтерських проектів, які просуватимуть європейські цінності серед молоді та ширших верств населення, а також сприятимуть вирішенню нагальних суспільних проблем у відповідних місцевих громадах. По закінченню роботи всі учасники отримали сертифікати.

Контактні особи:

Гарцула Олена Євгенівна, завідувач кабінету євроінтеграційних аспектів освіти ЛОІППО, тел/факс +38 032 2445711, +38 0972164576, ohartsula@ukr.net, Гринкевич Тетяна Романівна, координатор (опікун) шкільного Євроклубу “Life”, тел.: +38 (067) 74 01 196, е-пошта: hrynkevych@mail.ru, Наявко Наталія Олександрівна, координатор (опікун) шкільного Євроклубу “Промінь Європи”, тел.: +38 (067) 45 83 755, е-пошта: nayavko@yandex.ru.

Фото:

* * *

Усі матеріали регіональних та місцевих тренінгів з волонтерства доступні за короткою адресою: http://goo.gl/8qRS9

Довідково: Проект ЄС “Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році”, в рамках якого проводиться тренінг, реалізується Українською асоціацією європейських студій за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Особлива увага проекту зосереджена на розширенні мережі Євроклубів. В першу чергу, це робиться через залучення діючих Євроклубів, що мають значний досвід, для надання допомоги школам у створенні та підтримці діяльності нових Євроклубів. Тематично проект проводиться в рамках Європейського року волонтерства 2011, що відзначається в країнах-членах ЄС, під гаслом: "Волонтарюй! Зміни світ на краще".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика