Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 23 травня 2011 р.

Святкування Дня Європи в Донецькій школі завершилось ярмарком Європейської кухні

Вже декілька років у Донецькій загальноосвітній спеціалізованій школі 1-3 ступенів № 68 з поглибленим вивченням іноземних мов, за активної підтримки директора школи Гуськової Т.Б., заступника директора з виховної роботи Шарової В.В., успішно працює шкільний Євроклуб.

Традиційно святково проводяться в нашій школі заходи, присвячені Дню Європи в Україні. Цьогоріч ми почали готуватись заздалегідь, і  підготовча робота велась протягом всього травня, проводилися вікторини, конкурси, змагання.

Зокрема, учні 8-10 років прийняли участь у Міжнародному ювілейному конкурсі ЄС юних художників. 15 відібраних малюнків учнів нашої школи було надіслано в Київ, де члени журі Міністерства ОНУ, представництва ЄС в Україні визначать 10 найкращих робіт з усієї України для участі в фінальному етапі конкурсу в Брюселі.

Члени ШЄК, учні 7-10 класів показали свої знання з географії та історії, віртуально мандруючи Європою, під час проведення вікторини « З валізою по Європі». Вчителі географії та історії визначили переможців, розповіли цікаві факти з історії євроінтеграції.

Активні учасники ШЄК підготували інформацію та провели класні години в 3-10 класах за темами:
1. «Європа – наш спільний дім».
2. «Історія Євросоюзу».
3. «Перспективи вступу України до ЄС».

З надією на перемогу готувалася шкільна команда з футболу та баскетболу під керівництвом вчителя фізичної культури Говорухи В.М. до участі в спортивних змаганнях. Підготовка пройшла під девізом «Назустріч Євро-2012». Юнацька збірна з баскетболу посіла 1 перше в районних змаганнях, а збірна з футболу виборола 1 місце в районному етапі Кубку футбольного клубу «Шахтар».Вчителі фізичної культури презентували школярам інформацію»Європа спортивна»

З привітаннями до Дня Європи та побажаннями плідної праці звернулися учасники ШЄК до представництва ЄС в Україні, посольств Польщі, Німеччини та Франції, Європейського фонду ім. Р. Шумана, Донецької обласної організації Євроклубу. У відповідь ми отримали електронного привітального листа від наших польських друзів-євроклубівців гімназії №1 ім. об’єднаної Європи в м. Щецінек. [В 2007-2008 навч. році за підтримки МЗС Польщі, Європейського фонду ім.. Р. Шумана та української молодіжної організації «Ділові ініціативи» відбувся обмін між школярами України (Донецька ЗСШ №68) та Польщі (гімназія №1 Щецінек)]. Діти побажали один одному цікавих творчих ідей в роботі Євроклубів, висловили побажання наступної зустрічі на території України та Польщі.

Навчаючись у спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов, наші учні добре усвідомили необхідність знань щонайменше двох іноземних мов. Про європейські мовні стандарти розповідають на своїх уроках та в позакласній діяльності вчителі англійської, французької та німецької мов. А практичну необхідність в спілкуванні ІМ наші діти відчувають під час участі в європейських та міжнародних конкурсах, участі в Днях Європи в містах України, міжнародних обмінах між школярами. У травні наші учні дебютують у конкурсі французької пісні
Травень - час прийняти до складу дружньої шкільної родини євроклубівців нових юних членів-п'ятикласників.

Можливість носити звання члена ШЄК ці діти виборювали протягом поточного навчального року. Вони є:
• Учасниками Першого регіонального дитячого фестивалю «Твори добро, Украина».
• Переможцями конкурсу малюнків про Польщу Польскої культурної спілки в Донбасі.
• Ініціаторами та учасниками благодійної акції до Дня Св. Миколая «Чужих дітей не буває».
• Учасниками Міжнародного конкурсу малюнків «За рівні права між чоловіками та жінками».
• Срібними та бронзовими дипломантами регіонального конкурcу знавців англійської мови «Грінвіч».

Керівник ШЄК Крупеніна Г.М., продемонструвала мультимедійну презентацію «Знайомтесь, ШЄК ЗСШ №68 », ознайомила юних членів Євроклубу з концепцією розвитку організації, провела для юних євроклубівців майстер-клас «Символіка ЄС» . Діти навчилися виготовляти синій прапор ЄС із золотими зірочками, оздобили символікою клятву члена ШЄК. Урочисто читали діти текст клятви євроклубівця, обіцяли бути гідними громадянами своєї країни, сприяти підвищенню авторитету України, розповсюджувати європейські цінності серед молоді.

Активісти ШЄК, учасники
• міжнародного обміну між школярами України та Польщі,
• дипломанти 2 фестивалю дитячої міжнародної дипломатії,
• переможці конкурсу малюнків про Польщу,
• учасники Всеукраїнського конкурсу «Знаешь ли ты Европу?»
• учасники конкурсу написання концепції розвитку ШЄК в рамках проекту «Підтримки Євроклубів України»,
• учасники акції «Зелена Україна - зелена Європа»
- вручили п'ятикласникам подарунки з європейською символікою, пов'язали синьо-зіркові галстуки.

Фінальним акордом – ярмарком Європейської кухні закінчилося 20 травня святкування Дня Європи в школі. Діти презентували кулінарні страви різних країн-членів ЄС. Запрошували відповідною мовою країни ЄС відвідувати свій намет, щоб посмакувати європейські кулінарні шедеври. Почесне журі в складі адміністрації школи, вчителів, членів ШЄК та батьківського комітету визначили переможців конкурсів:
• «Національний костюм країни Європи»
• Фотоматеріалів «Галопом по Европе»
• Кулінарних шедеврів.

Переможця конкурсів - 5-А клас нагородили екскурсією Донецьким регіоном в рамках проекту «Відкриваємо Україну».

ШЄК Донецької загальноосвітньої спеціалізованої школі 1-3 ступенів № 68 вітає всіх з Днем Європи в Україні та запрошує до співпраці молодіжні та учнівські організації району, міста та області!

Фото: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.204375982933186.45456.173021242735327

Автор: Керівник ШЄК Крупеніна Г.М.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика