Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 16 травня 2011 р.

Євроклуби Одеси зустрілись на тренінгу

Одеська міська організація Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова Доба” провела 12 травня навчальний семінар для керівників Євроклубів загальноосвітніх навчальних закладів Одеси.

Семінар відбувся у приміщенні ЗНВК № 53. Відкрив захід голова міської організації ВГО “Нова Доба” Сергій Миколайович Пеняєв, який розповів про багаторічну історію проведення аналогічних семінарів в Одесі напередодні Дня Європи, та представив координатора проекту ЄС “Підтримка Євроклубів в Україну в 2011 році” Сергія Штукаріна (Українська асоціація європейських студій), який відгукнувся на запрошення провести семінар.

Навчальний семінар відбувся у тренінговому форматі, важливими елементами якого було знайомство представників навчальних закладів Одеси, які розвивають Євроклуби, між собою, і обмін досвідом про діяльність Євроклубів. Учасники тренінгу також могли продемонструвати свої знання про Європу в ході гри “Євробінго”, а також висловити своє бачення сильних, слабких сторін, можливостей і загроз для діяльності Євроклубів - в ході SWOT-аналізу.

З майже 30 учасників тренінгу, дві третини представляли навчальні заклади, де діють Євроклуби, а досвід окремих з них вельми зацікавив решти учасників.

За відгуками учасників, висловлених в онлайн-анкеті зворотного зв'язку, семінар був цікавим і виправдав очікування. Новачки євроклубівського руху висловили побажання проводити окремі семінари з більш детальним поясненням особливостей створення та функціонування Євроклубів.

Цікаві факти:
  
Серед учасників були 2 заступники директорів шкіл, решта – вчителі-предметники: англійської мови (8 осіб), історії (7), географії (4), французької мови (3), німецької (2), іспанської (1), а також 2 – вчителі права.
 
Більше всього на семінарі було Євроклубів, що існують від 2 до 5 років (8 клубів), 4 Євроклуби мають 1-2 роки, і лише 3 клуби – понад 5 років. Троє учасників зазначили, що в їх навчальних закладах діють Європейські студії (а не Євроклуби), ще 4 – вказали на роботу в школах іноземних волонтерів та співпрацю з організаціями етнічних громад, що також дозволяє досягати певні цілі, спільні з євроклубівським рухом.
  
Євроклуби в м. Одеса діють, зокрема, в школах №№ 10, 35, 40, 80, 84, 86, 90, 118, 121, “Надія”, гімназіях 7, 9, ліції “Приморський”. Більшу детальну інформацію про Євроклуби Одещини можна дізнатись у голови міської організації ВГО “Нова Доба” Пеняєва Сергія Миколайовича, тел.: +38 (096) 338 57 68.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика