Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 30 травня 2011 р.

Міська влада Харкова спромоглась організувати свято Європи

Урочисті заходи, присвячені святкуванню Дня Європи проходили 21 травня в Харкові перед Харківським Національним театром опери та балету ім.Лисенко.

Вперше міська рада взяла на себе всю підготовку свята, вперше Центр європейської інформації та Євроклуби були тільки партнерами, які підготовили та провели тільки свої заходи, а не повністю все свято, як це було останні 5 років.

У церемонії відкриття Дня Європи взяли участь заступник Харківського міського голови з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста Ігор Терехов, заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, консул-радник Генерального консульства Росії в місті Харкові Михайло Орєхов, віце -консул Генерального консульства Чехії в місті Донецьку Владислав Горак, другий секретар посольства Ізраїлю в Україну Алекс Клайман. На святкування до Харкова прибули делегації з Познані, Варшави, Нюрнберга, Праги.

Відкрив свято та виступив з привітанням заступник Харківського міського голови Ігор Терехов. Цікаво, що вперше жителі та гості міста змогли побачити Приз Європи, який займав почесне місце на святі. Такий приз отримало тільки одне місто в Україні – Харків.

Учасники свята могли ознайомитися з роботою «Польського намету» - інформаційного майданчика, організованою Генконсульством Польщі у Харкові, фотовиставкою про Польщу та виставкою «Замки Чехії»,а також спробували національну польську кухню, яка була розміщена у наметі.

Евроклуби міста мали змогу познайомитись та задати питання Генеральному консулу Республіки Польща в Харкові Яну Гранату. Він прийняв участь у організованій ЄК дискусії про європейські цінності. Представникам євроклубів дуже сподобалася неформальна дискусія з дипломатом, на згадку було зроблене загальне фото.

Свято продовжилося конкурсами та вікторинами, які були підготовлені Польським національно-культурним товариством в м. Харкові разам з координатором ЦЄІ Людмилою Нікітчук та активістами ЄК. Евроклуби міста прийняли активну участь у вікторинах та розважальних заходах та виграли заохочувальні призи

Також для всіх гостей було організовано концерт за участю творчих колективів - представників національних культурних товариств Європи, які працюють в Харкові. Концерт пройшов за підтримки Харківської мерії.

У святкуванні Дня Європи взяли участь шкільні та студентські євроклуби, навчальні заклади професійно-технічної освіти, національні культурні товариства, громадські організації та благодійні фонди, студенти, жителі міста.

Але головною подією в святкуванні Дня Європи в цьому році була участь у Польсько-Українському Форумі, який пройшов у цей же день о 14.00 в конференц-залі Національної юридичної академії ім. Я. Мудрого. В ньому прийняли участь делегації з міст Варшава, Познань, Вроцлав та біля 30 учасників – члени євро клубів міста.

Відкривав Форум Генеральний консул Польщі Ян Гранат, який розповів про нелегкий шлях Польщі через проведення реформ до Європейського Союзу. Координатор ЦЄІ Ольга Мірошник теж виступила з інформацією про те, як в Україні проводиться просвітницька та інформаційна робота по темі євроінтеграції і яку роль відіграють ЦЄІ та ЄК в цьому процесі.
Доповіді були як українською, так і польською мовами і всі розуміли один одного.

Особливо хочемо відзначити вперше міська рада взяла на себе всю підготовку свята, вперше ЦЄІ та ЄК були тільки партнерами, які підготовили та провели тільки свої заходи, а не повністю все свято, як це було останні 5 років.

Фото: https://picasaweb.google.com/ksundel72/IORevH#

Автор: Оксана Штих

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика