Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 23 травня 2011 р.

Інтернет дозволить молоді змінити країну - мер Олександрії

19 травня в Олександрійській центральній бібліотеці ім. О.С. Пушкіна відбулося розширене засідання молодіжного громадсько-політичного клубу "Прометей", яке було приурочене до Дня Європи.

Темою для обговорення був Інтернет, а точніше використання його можливостей для потреб молоді. Це є досить актуальним питанням, тому серед запрошених гостей був мер міста Олександрії Цапюк С.К. та керівник Кіровоградського Центру Європейської інформації Федорова Тетяна.

В зустрічі брали участь представники чотирьох навчальних закладів міста: Євроклуб "Світоч" Олександрійської гімназії-інтернату, Олександрійського політехнічного коледжу (ОПК), Олександрійського колегіуму (ОК) та Ліцею інформаційних технологій (ЛІТ).

Кожна команда готувала домашнє завдання, метою якого було показати як сучасна молодь може використовувати можливості Інтернету. Завдання були різні як за форматом, так і за спрямованістю. Так, студенти ОПК для всіх присутніх провели віртуальну екскурсію країнами Європи, в якій ознайомили із їх видатними місцями та пам’ятками.

Члени нашого євроклубу ознайомили учасників зустрічі із використанням можливостей віртуальних географічних карт, зробивши уявну екскурсію по вулиці Діброви нашого мііста. Безперечним є той факт, що молодь для спілкування використовує різні засоби. Одним із найпоширеніших способів є блог-платформи, які займають чільне місце у спілкуванні євроклубів та обміну їх досвідом. З цією метою ми ознайомили присутніх із роботою блогу "Євроклуби в Україні", показали та розповіли про свої дописи на даному блозі. Завдяки засобам веб-зв’язку, ми спілкувалися із координатором проекту ЄС "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році" Штукаріним Сергієм, який висловив свою думку щодо використання Інтернету в сучасних умовах для потреб молоді. Зокрема він зазначив, що Інтернету відведена важливе місце у спілкуванні молодих людей, і велику роль в цьому відіграють веб-зв’язок, соціальні мережі, такі, наприклад, як "Facebook".

Власним досвідом використання новітніх технологій у своїй професійній діяльності поділився мер міста Цапюк С.К., який зазначив, що сучасна людина повинна йти в ногу із вимогами часу. Мер наголосив, що змінювати світ, країну, місто потрібно зі зміни менталітету. І найбільші перспективи в цьому питанні належать молоді, адже вона є більш мобільна, динамічна, енергійніша.

Зустріч продовжили команди ОК та ЛІТу. Учні колегіуму презентували свою діяльність у проекті "Життя у малому місті", де вони брали участь разом із однолітками із Німеччини.

Про досвід участі у міжнародних олімпіадах ознайомили члени команди ЛІТу, які були учасниками олімпіади з інформатики в Канаді 2010 року.

Про можливості навчання за кордоном і роль в цій сфері Інтернету ознайомила Федорова Тетяна, керівник Центру європейської інформації. Зокрема, більш детально зупинилася на навчанні у ВУЗах Польщі в рамках проекту "Teraz Wrocław".

Але ніщо не замінить «живого» спілкування. Цієї можливості не упустили і учасники засідання. Кожен навчальний заклад підготував мерові запитання, на які він дав вичерпні відповіді.
Всім учасникам заходу були презентовані книги із побажаннями та підписом від мера Цапюка С.К.

Здавалося б, все закінчено… Але господині заходу підготували нам ще один сюрприз, зібравши всіх членів команд за чаюванням. Розмови, сміх, веселі історії – що ще потрібно для спілкування однолітків. І ми вдячні їм за те, що вони надали нам таку можливість.

Фото: https://picasaweb.google.com/117612649769574212536/choomI

Автор: Шапран Вікторія, опікун Євроклубу "Світоч" Олександрійської гімназії-інтернату

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика