Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 28 травня 2011 р.

Ми давно чули цю музику - тепер знаємо її автора

У стінах Кременчуцького Палацу культури імені Петровського 20 травня 2011 року відбувся концерт-перфоманс «Тьомкінські дні-2011 — дні європейської культури у Кременчуці».

Концерт був присвячений Дмитру Тьомкіну, народженому в Кременчуці видатному Голівудському композитору, володарю 4 Оскарів за кращі саундтреки, він зібрав тисячі людей у залі і, думаю, не залишив нікого байдужим.


Організаторами проекту стали НУО «Фонд розвитку громади міста Кременчука» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» та за сприяння громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб».

Захід розпочався незвичайним для Кременчука дійством за участі художників, фотографів та музикантів, які продемонстрували креативний погляд на біографію Маестро. Головною постаттю став сам виходець з Кременчука ─ Дмитро Тьомкін, його уособлював у собі саксофоніст Максим. Іншими героями перфомансу виступили творчі молоді мешканці нашого міста ─ хлопці й дівчата, кожна група яких зображувала певну країну, в якій жив автор протягом свого життя. А побував він в Україні, Росії, Німеччині, Франції, Сполучених Штатах Америки та Великобританії. Де проходив музикант-саксофоніст, там за допомогою музики Дмитра Тьомкіна оживали представники країн. Вбрані в одяг відповідного періоду та певної країни, актори чудово зіграли свої ролі. Паралельно музика митця надихала художників, які на великому папері різнобарвними фарбами зображували своє власне бачення і відчуття творчості всесвітньовідомого композитора.

Концертна програма складалася з виступів музичних колективів міста, що грали твори композитора Тьомкіна. Загалом у «Тьомкінських днях-2011» взяли участь: джаз-бенд «Apple jam»; муніципальний духовий оркестр міста Кременчука; дівочий духовий оркестр «Роксолана»; Театр танцю Світлани Шумкової; студія степ-танцю «Джой»; піаністи В’ячеслав Шишков, Євген Стадник і Нікіта Озеров; художники Олексій Рубанов, Тетяна Шуляк, Іна Мосієнко, Ніка Колесникова; творча група CreativeMix. Червоною ниткою через весь концерт за керівництвом Сергія Ситника пройшли невеличкі сценки Троїцького театру, який нам показав життя та творчість відомого світового композитора.

Як повідомили організатори, декілька днів тому вони отримали повідомлення для Кременчужан від вдови відомого митця — Олівії Петч. Вона вітала жителів Кременчука, організаторів та колективи, які вперше зіграли музику нашого земляка в Кременчуці. Жінка обіцяла у майбутньому завітати до міста і особисто побачитись з людьми, які взяли участь у поширенні інформації про великого музиканта. Для вшанування пам’яті кінокомпозитора Олівія планує встановити у нашому місті памятний знак в його честь. Планується розташувати його біля будинку, де жила сім’я Тьомкіних, у районі перехрестя вулиць Бутиріна і Радянської.

Крім того, у рамках заходу з побажаннями пам’ятати культурну спадщину Кременчука виступив заступник міського голови Віталій Малецький. Також відбулось нагородження переможців конкурсу малюнків «Творчість Дмитра Тьомкіна очима юних кременчужан».

Наприкінці урочистої концертної програми глядачі аплодували, стоячи. Головне ж – мета підвищити обізнаність кременчужан про внесок їх земляка, всесвітньовідомого композитора Дмитра Тьомкіна у розвиток європейської та світової культури та популяризувати у Кременчуці світові творчі здобутки маестро ─ досягнута.

Упевнена, що Кременчук багатий на таланти, про які ми досі не знали। Тож давайте цінувати нашу культурну спадщину та розвиватись духовно, адже нам є ким і чим пишатись!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика