Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 15 травня 2011 р.

Конкурс на проведення регіональних тренінгів на тему волонтерства

В рамках проекту ЄС “Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році” оголошено Конкурс на проведення регіональних тренінгів на тему волонтерства!
 
Проект, в рамках якого проводиться Конкурс, реалізується Українською асоціацією європейських студій за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Особлива увага проекту зосереджена на розширенні мережі Євроклубів.

Оголошення - за коротким лінком тут: http://goo.gl/Ga21f
 
В першу чергу, це робиться через залучення діючих Євроклубів, що мають значний досвід, до надання допомоги школам у створенні та підтримці діяльності нових Євроклубів. Тематично, проект проводиться в рамках Європейського року волонтерства 2011, що відзначається в країнах-членах ЄС, під гаслом: "Волонтарюй! Зміни світ на краще".
 
Мета Конкурсу:

Підтримати діяльність Євроклубів, що спрямована на розвиток волонтерства серед молоді, та поширення кращого досвіду задля розвитку мережі Євроклубів, – через надання методичної і (в окремих випадках) організаційної допомоги Євроклубам у проведенні ними регіональних тренінгів / рольових ігор на тему волонтерства.

Учасники:

Євроклуби та їх мережі з усіх областей України, АР Крим, мм. Київ та Севастополь.

Завдання:

Організувати і якісно провести на основі методичних рекомендацій, розроблених в рамках Проекту, громадський захід, що залучить максимальну кількість Євроклубів регіону (з декількох областей України), а також загальноосвітніх шкіл, які бажають започаткувати Євроклуби, і буде широко висвітлений в місцевих засобах інформації. Захід має проходити в тренінговому форматі, з використанням засобів неформальної освіти. Бажано, аби основним елементом тренінгу була рольова гра.

Євроклуби закликаються співпрацювати з Інформаційними центрами ЄС / Центрами європейської інформації – в областях, де діють такі центри. Також, ефективним буде інформувати про заплановані події, і залучати до партнерств інститути післядипломної педагогічної освіти. Таким чином, можна покращити умови для проведення заходів, охопити ширшу аудиторію, досягти ефекту синергії. Євроклуби мають поєднати рольові ігри з передачею добрих практик місцевим школам, що прагнуть створити Євроклуби, або новоствореним клубам, яким бракує досвіду. Особлива увага приділя-тиметься регіонам, де Євроклуби слабко розвинуті, або неактивні в останні роки.

Тренінгові сесії мають включати навчання засобам розвитку волонтерської діяльності (як покращувати залучення, координацію та мотивацію волонтерів), орієнтоване на існуючі та новостворені Євроклуби. Практичний елемент навчання може включати обговорення та підготовку конкретних волонтерських проектів, які просуватимуть європейські цінності серед молоді та ширших верств населення, а також сприятимуть вирішенню нагальних суспільних проблем у відповідних місцевих громадах.

Методичні рекомендації – доступні на блозі "Євроклуби в Україні" в розділі "Набір інструментів", а також за коротким лінком: http://goo.gl/vVleH
  
Умови участі:

Подання документів на конкурс складається з двох етапів, та включатиме:
 1. Прес-анонс тренінгу, із зазначенням місця, часу проведення, контактів відпові-дальної особи. Анонс надіслається заздалегідь, аби на тренінг змогли потра-пити представники зацікавлених Євроклубів, шкіл, що їх бажають створити, ЗМІ.
 2. Звіт про регіональний тренінг, що включатиме:
 • Прес-реліз – короткий (близька 1 сторінки) описовий звіт про подію, із зазначенням організаторів та учасників, перебігу та результатів тренінгу, відгуками учасників, контактів організаторів;
 • Реєстраційний лист регіонального тренінгу, із зазначенням усіх учасників події, їх П.І.Б., міста, закладу, Євроклубу, мобільного телефону й е-пошти (дані мають бути набрані, а лист – надісланий в .doc або .xls форматі);
 • Фото-звіт – фотографії з проведеного заходу мають бути розміщені у відкритому онлайн-альбомі (наприклад, у сервісі Picasa), і надіслані тільки гіперлінки (URL). Вітається надання посилань на відео з тренінгу.
До звіту про тренінг має бути доданий супровідний лист, де має бути зазначено основні результати тренінгу, та яким чином організатори планують продовжувати діяльність з поширення волонтерства та досвіду Євроклубів. Також, у супровідному листі мають бути зазначені прізвища одного опікуна та 3-5 членів Євроклубів, що пропонуються в якості учасників підсумкового літнього табору проекту ЄС, та описаний їх внесок у діяльність Євроклубів, підготовку та проведення регіонального тренінгу.

Переможці отримають:
 • Консультаційну та організаційну підтримку з боку команди Проекту;
 • Можливість взяти участь в підсумковому заході проекту – літньому таборі;
 • Матерільне заохочення для продовження діяльності, поширення кращого досвіду.

Критерії відбору переможців:

1) Мережевість:
 • Євроклуб, що подає заявку, має залучити інші клуби до підготовки і проведення регіонального тренінгу;
 • до підготовки заходу має бути залучено якомога ширше коло партнерів (батьки, бізнесмени, громадські організації, освітні установи, місцева влада, ЗМІ, тощо);
 • перевага надаватиметься заявкам, які стали результатом співпраці декількох Євроклубів (чи їх мереж) із різних областей, а також закордонних партнерів.
2) Інноваційність:
 • органітори тренінгу мають творчо підійти до його проведення, зробити власний внесок у форму та методи проведення, розробити додаткові матеріали, тощо;
 • учасники тренінгу мають під час заходу визначити проблеми, що є актуальними для місцевої громади, області, зрозуміти власну спроможність вирішити їх;
 • організатори регіонального тренінгу мають продемострувати чітке бачення, яким чином продовжувати започатковану діяльність, поширювати досвід.
3) Спроможність:
 • відповідність заявки меті Проекту та завданню Конкурсу;
 • Євроклуб (чи їх мережа) має продемострувати спроможність бути осередком провідного досвіду, ресурсним центром Євроклубів, чинником розвитку громади;
 • підтримка з боку місцевих органів влади, бізнесу, організацій, висвітлення у ЗМІ.
Терміни: 30.06.2011 – кінцевий термін подання звітів про проведені тренінги.

Контакти: е-пошта: euroclub.org.ua@gmail.com, ukraineuroclubs.blogspot.com

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика