Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 14 травня 2011 р.

Жива бібліотека у Тернополі відкриває нові можливості

5 травня у ТСШ № 29 відбулася перша сесія Євроклубу у форматі живої бібліотеки.

Як дата, так і тематика спілкування були обрані не випадково. Для відзначення Європейського року волонтерства 2011, темою живої бібліотеки ми обрали “Voluntary work, social activism and community service as a way of personal and community development.
 
Спілкування проходило двома мовами (українською та англійською), оскільки серед запрошених гостей були представники Пласту, Тернопільського молодіжного парламенту "Наснага" та члени Європейського Молодіжного Парламенту.

Шкільна громадськість настільки зацікавилася новою формою неформальної освіти та тематикою, що на засіданні були присутні не лише власне учасники команди шкільного Євроклубу, але й багато старшокласників та вчителів.

Такий формат дозволив  учасникам не лише дізнатися про можливості та перспективи волонтерства та громадської діяльності в Україні та за кордоном, але й про труднощі, з якими стикаються волонтери та шляхи їх подолання, про спосіб залучення до різноманітних національних та міжнародних організацій як спосіб самореалізації та допомоги суспільству. Учасники сесії жваво обговорювали сучасні суспільні проблеми та те, яку роль кожен із нас може відіграти у їх вирішенні, і щиро дивувались, наскільки активним може бути громадянин і скільки добра вони здатні творити, якщо тільки спробувати.

За словами учасників сесія дала їм "масу позитиву та нових вражень, знань та досвіду, ентузіазму та прагнення розвиватись та працювати на благо суспільства”. Учні були приємно вражені, що "є стільки людей, які мають бажання щось робити безкорисно" і висловили чітке бажання долучитись до цієї роботи і знайти однодумців. Звісно, сумним є той факт, що у нашій країні часто власне іноземні організації є більш активними та дієвими, проте, згідно відгуків учасників, "це стане стимулом до подальшої активізації власне українського суспільства". Учасники Євроклубу відразу задумались над індивідуальною та колективною участю у громадській роботі міста, допомозі тим, хто цього потребує, над доступними шляхами вирішення існуючих проблем, співпрацею з іншими організаціями та залучення нових активістів. Більшість говорило про потребу порозмірковувати над "власним майбутнім і тим, що потрібно зробити, щоб воно було кращим”, "над негайною передачею набутих знань своєму оточенню та початком конкретних дій”.

Сподіваємося, ця сесія справді стане початком позитивних зрушень у місцевій громаді та свідомості учнів. Окрім цього, буде спланований ряд спільних заходів із нашими новими партнерами із громадських організацій, які висловили бажання і наділі підтримувати активну молодь нашого Євроклубу.

Фото:  

Автор: Мирослава Харчук, е-пошта: myroslava_kharchuk@yahoo.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика