Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 5 квітня 2011 р.

Конференція "Молодь в умовах нової соціальної перспективи" знову зібрала вчених та студентів в Житомирі

Житомирське молодіжне об'єднання "Євроклуб", штаб-квартирою якого є Університет "Україна", вже 15 років активно діє на теренах Житомирщини, ініціює та проводить численні інформаційні проекти, сприяє процесам об'єднання ініціативної молоді.
 
Цей рік також не став виключенням для організації, а навпаки підтвердив той факт, що "Євроклуб" є лідером в проведенні різноманітних заходів.
 
24-25 березня 2011 року в приміщенні Університету «Україна» вже вкотре пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Молодь в умовах нової соціальної перспективи». Щорічна конфренція є ХІІІ, але не останньою у списку запланованих  «Євроклубом» акцій.
 
Урочисто відкрила конференцію ректор ЖЕГІ Університету «Україна», президент Житомирського МО «Євроклуб», доктор соціологічних наук Дікова-Фаворська Олена Михайлівна, яка привітала житомирянам і гостей міста. Олена Михайлівна, незамінний творчий керівник та організатор проектів, розповіла про активну діяльність молодіжного об¢єднання «Євроклуб», що ось уже 15 років сприяє поширенню нових знань серед  молоді, яка має активну життєву позицію. Виразити своє захоплення та підтримати авторитетну організацію прийшли представники від Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської міської ради.
  
Варто наголосити на тому, що проведення такого роду конференції у Житомирі викликало неабиякий інтерес у житомирян і гостей міста. Всього для участі у конференції зголосилися надіслати свої роботи 222 молоді науковці та досвідчені вчені. Великі делегації прибули із Києва, Луцька, Дніпропетровська, Львова, Харкова, Полтави та інших міст. Учасники конференції вітали колег із Білорусії та Німеччини.
  
Неабиякий успіх мала доповідь пані Петри Нонненмахер, заступника голови федерального об¢єднання «Мобільна робота з молоддю: робота на вулиці» з міста Вінненден, Німеччина. Вона розповідала про проект «Життєві цінності», який успішно реалізується у неї на батьківщині. Так як серед учасників було багато соціологів, перейняти досвід колег із Заходу було досить доречно.
 
Виступ ще одиного колеги соціальної сфери також справив враження на публіку. Постійний учасник конференції, науковий співробітник Білоруського державного університету Центру соціологічних та політичних досліджень Валерій Леонідович Ананьєв,  розкрив проблеми шкіл-інтернатів в умовах реформування системи спеціальної освіти дітей з порушенням зору в республіці Білорусь.
  
Із представників міста Харкова на пленарному засіданні виступила аспірант Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Фудорова Олена Миколаївна, яка висвітлила надзвичайно актуальне питання якості надання освітніх послуг особам з обмеженими можливостями в руслі Болонського процесу.
 
Макаренко Віра Анатоліївна, кандидат соціологічних наук, доцент Дніпропетровського національного унівреситету ім. О.Гончара, розставила акценти у питаннях ставлення молоді до праці, висвітливши питання в своєму автоетнографічному етюді.
 
Аспірантка Херсонського національного технічного університету Галіч Тетяна Олександрівна досліджувала феномен соціальних мереж на рубежі соціальної та віртуальної реальності, чим викликала жваву зацікавленість учасників пленарного засідання.
  
З особливою увагою вислухали учасника конференції доктора соціологічних наук, професора Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Онищука Віталія Михайловича. Він розгорнув широку дискусію навколо теми молодої сім'ї як об'єкта соціальної опіки.
Місто Запоріжжя порадувало виступом аспірантки Класичного приватного університету Кодацької Наталії Олександрівни, тема доповіді якої була «Материнство в контексті трансформації сучасної сім'ї».
 
Приємно було слухати виступ кандидата філософський наук, доцента Луцького інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» Гітун Наталії Іванівни, яка представила на розгляд модель практичної професійної підготовки майбутніх соціальних працівників в умовах університетської освіти.
 
Хоча й виступали на пленарному засіданні кращі з кращих, кожен гість конференції по бажанню міг представити свою роботу перед широкою публікою. Такі бажаючі, звісно, були і нікому не було відмовлено у виступі.
 
Пленарне засідання закінчилося дійсно на високій ноті. Потім на гостей міста чекала особлива музична програма – вечір неповторної джазової музики у виконанні професійних музикантів. А перед тим кожен учасник мав декілька годин вільного часу для того, щоб відпочити чи  прогулятися старовинним містом.
 
На другий день 25 березня 2001 року проходили засідання по секціям, де кожен учасник конференції мав можливість виступити із своїми доповідями і взяти участь у жвавому обговоренні висвітлених учасниками питань. Працювало 10 секцій, які були сформовані за напрямками:
  
- Єврпейський союз – трансформаційні процеси в Європі;
- Молодіжна субкультура: цінності та норми;
- Самоактуалізація особистості на межі століть;
- Молодь в сучасному інформаційному просторі;
- Актуальні проблеми молодіжного підприємництва;
- Молодь за здорову націю;
- Соціальна інтеграція осіб з особливими потребами;
- Формування сучасного світогляду в питаннях гендерної рівності;
- Мобільна робота з молоддю: пошук моделі;
- Наукові пошуки.
  
Найчисельнішими секціями виявилися ті, що стосувалися самоактуалізації особистості та наукових пошуків. Дискусії продовжувались і за чашкою кави на каві-брейк, де бажаючі мали змогу випити каву чи чай, перекусити солодким та, звісно, поспілуватися з однодумцями.
Далі в кожній секції було проведено підсумок роботи і зроблено висновки щодо висвітлених питань і знайдених рішень, після чого організатори запропонували відвідати найвизначніші місця та музеї міста. Після численних екскурсій, організованих Житомирським економіко-гуманітарним інститутом «Університет «Україна», гості почали роз'їжджатися.
 
Отже, завершилася дводенна ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Молодь в умовах нової соціальної перспективи», яка дала змогу людям з різних куточків України зустрітися, поділитися думками та творчими доробками, розширити рамки своїх наукових пошуків, віднайти для себе нові шляхи в дослідженні важливих питань. Увесь колектив Житомирського економіко-гумінатарного інституту «Університет «Україна» та  Молодіжне об¢єдання «Євроклуб» на чолі зі своїм лідером Діковою-Фаворською Оленою Михайлівною приклали максимум зусиль для організації та проведення яскравої події, яка згуртувала в Житомирі провідних науковців міста та дозволила передати свій досвід молодшому поколінню соціально активних людей. Проведення «Євроклубом» подібного проекту є досить значною подією і з кожним роком його значущість у регіоні підвищується. Подібні конференції сприяють популяризації науки серед населення, формують світогляд та ціннісні орієнтації у молоді, реалізують освітянські завдання, які перед собою ставлять серйозні активні навчальні заклади та організації.
 
Організатори конференції висловлюють щиру вдячність органам влади, житомирянам та гостям міста за участь у подібному заході та запрошують усіх бажаючих приєднатися до проекту наступного року.

Фото: facebook.com
  
Автор: Вероніка Береза, univerukr@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика