Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 25 квітня 2011 р.

Учнівська конференція з питань ядерної енергетики в Тернополі

З метою вшанування 25 річниці Чорнобильської трагедії та нещодавніх подій в Японії в ТСШ № 29 14-15 квітня 2011 відбулась учнівська конференція на тему "Ядерна енергетика: за та проти".  

Конференція проводилась під керівництвом вчителя фізики Лариси Петрівни Іванової, в заході взяли участь учні дев’ятих та десятих класів нашої школи, серед яких були також члени нашого Євроклубу "Дружба".

На сьогоднішній час у 30 країнах світу функціонує 440 ядерних реакторів, з яких 104 — у США, 59 — у Франції, 54 — в Японії, 31 — в Росії, 19 — у Німеччині. Україна має 15 діючих ядерних реакторів і посідає 10-те місце у світі за їх кількістю. До 2050 року фахівці прогнозують збільшення потужностей світової атомної енергетики щонайменше удвічі. Це означає будівництво кількох сотень ядерних реакторів і відповідне нарощування виробництва ядерного палива.

Припущення про недостатню увагу до ядерної енергетики в ЄС не відповідає дійсності. В цих країнах середній рівень частки ядерної електроенергії сягає приблизно 34—43% (тобто перебуває на рівні України). Терміни експлуатації енергоблоків ще не вичерпано, і гострої потреби в будівництві нових АЕС сьогодні немає. Ці країни можуть зробити перерву в спорудженні АЕС і дочекатись освоєння найбільш перспективних реакторів нових типів. Відповідно, вони серйозно ставляться до участі в міжнародних проектах з їхньої розробки. З огляду на вищевикладене слід визнати, що задекларований урядом України курс в питанні розвитку ядерної енергетики відповідає світовим тенденціям і, безумовно, є обґрунтованим.

Виходячи з цих положень, на учнівській конференції, що відбувалась у два етапи у кожному із класів зокрема, розглянули питання світової ядерної енергетики та екологічних проблем, пов’язаних з цим, розвиток ядерної енергетики в Європі та Україні, роль ядерної енергетики в житті кожного із нас. Окремими важливими питаннями, навколо яких розгорнулась жвава дискусія були за і проти побудови ядерних електростанцій та їх використання, а також проблеми переробки відходів цієї галузі.

Звісно, світові тенденції нарощування ядерної енергетики зумовлені низкою об’єктивних факторів, як от вичерпання світових запасів палива, мінімальні викиди в атмосферу та економічна доцільність, проте учні наголошували на небезпечності такої інтенсивної експлуатації ядерного пального. Окрім цього, важливими доповідями стали презентації про аварії на АЕС у Чорнобилі та Фокусімі, їхні наслідки для людства, дію радіації на людина та наколишнє середовище та кроки, які ми можемо зробити для покращення ситуації та запобігання схожих катастроф. Найбільш вражаючими стали відео та фото-репортажі про ліквідацію наслідків аварій та героїчні подвиги простих людей заради своєї країни.

Доповідачі підготували захоплюючі та інформативні презентації, під час яких та після велося жваве обговорення актуальних проблем використання ядерної енергії.

Заключним етапом конференції було підведення підсумків обговорень, що велися різними дискусійними групами, та була сформована своєрідна резолюція щодо подальших дій людства у безпечному використанні ядерної енергетики, захисту навколишнього середовища та боротьби із наслідками попередніх катастроф.

Автор: Мирослава Харчук, координатор Євроклубу "Дружба", тел.: +38 (097) 629 21 50, e-пошта: myroslava_kharchuk@yahoo.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика