Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 18 квітня 2011 р.

Актуальність енергозбереження - круглий стіл в Харкові

В рамках відзначення Європейського тижня енергоэфективності в  Центрі  європейської інформації у м. Харків 13 квітня 2011 року відбулося засідання круглого столу на тему “Актуальність енергозбереження в наш час”, в якому взяли участь Євроклуби Харківських шкіл № № 91, 65, 78, 162 та 92.  

У Євросоюзі тиждень енергоефективності проводиться вже шостий рік поспіль. Його метою було ще більше посилити заощадження енергії, оскільки план зі скорочення енергоспоживання на 20% до 2020 року країни ЄС виконують нині лише наполовину. В Україні про цю проблему взагалі лише говорять.

"Україна є однією з найбільш енергоємних економік світу. В Україні люди споживають втричі більше електроенергії, аніж в Європі. Зараз на вулиці тепла погода, а опалення неможливо виключити, бо воно централізоване, а не індивідуальне. Це - реальна проблема",- сказав посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Європейський тиждень енергоефективності проводиться з 2005 року і вважається одним із основних заходів у сфері сталої енергетики в Європі. Тиждень енергоефективності покликаний продемонструвати урядовцям, бізнес спільноті та ширшій аудиторії переваги енергозбереження та використання енергоефективних технологій, їх економічну доцільність та значення для навколишнього середовища.

У квітні 2011 року Україна вперше приєдналась до Європейського тижня енергоефективності, головної події Європи для розвитку енергетики майбутнього.За попередніми розрахунками, цього року Тиждень об’єднав понад 30 тисяч учасників по всій Європі та за її межами під гаслом "Розумна енергія заради сталого майбутнього". Основною Темою тижня лишається енергоефективність та відновлювальні джерела енергії, у той час як значна частина заходів присвячена Європейському енергетичному ринку та «розумних» електричних мереж.

Дослідження та сприяння, розробка та використання нових та відновлюваних форм енергії є головною проблемою нашого часу.

Членам євроклубів були показані цікаві презентації, підготовлені  членами євро клубу «EuroMix» школи 91-  « Планета енергоефективності» , презентація про різні способи енергозбереження та  презентація про  НЕТРАДИЦІЙНІ ТА ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ.

Під час показу презентацій  учасники круглого столу  обговорювали актуальні для усієї країни запитання: - про використання нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії ( НВДЕ), як один із найбільш перспективних шляхів вирішення зростаючих проблем енергозабезпечення. Було зазначено, що  останнім часом Європейський Союз виступив з ініціативою прискорення розвитку НВДЕ та прийняв низку обов’язкових до виконання рішень з цього питання.  А Україні, яка має багато проблем з енергозабезпечення та бажає у майбутньому стати членом європейської спільноти, також потрібно будувати свою енергетичну політику з врахуванням цього перспективного напряму. Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії стали останнім часом одним із важливих критеріїв сталого розвитку світової спільноти.  Учасники столу прийшли до виводу , що головними причинами такої уваги  до теми енергоефективності є очікуване вичерпання запасів органічних видів палива, різке зростання їх ціни, недосконалість та низька ефективність технологій їхнього використання, шкідливий вплив на довкілля, наслідки якого все більше і більше турбують світовому спільноту.

Україна має величезний потенціал практично усіх видів відновлюваних джерел енергії. За бажання в найближчі десятиліття можна вирішити питання електро- і теплопостачання країни тільки за рахунок енергії сонця, вітру, біоенергетичних відходів, тепла землі і гідроенергетичних ресурсів, а також за рахунок упровадження заходів для енергозбереження і енергоефективності.

В кінці засідання круглого столу євроклубівці  в незвичайній формі на «чоловічих слідах» зробили кожен свій висновок , що треба робити  для  енергозбереження  в своїх родинах та школах. Та потім виложили ці сліди  у вигляді стежки, представляючи кожний свою думку .

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика