Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 7 квітня 2011 р.

Євроклубівці дізнались, що коли влада і громада діють разом – виграють усі

В процесі підготовки до чергового етапу конкурсу Хмельницький Євроклуб дізнався про життя сільських громад області, що впроваджують європейські проекти.
    
21 жовтня 2010 року у Києві було оголошено про початок Всеукраїнського змагання для школярів, що фінансується Європейським Союзом  в рамках проекту «Україна-ЄС: Конкурс щодо співпраці і регіонального розвитку серед старшокласників України». За цим посиланням Ви можете ознайомитись із правилами участі в конкурсі: http://www.euro-konkurs.org.ua/.
 
Даний проект здійснюється Всеукраїнською мережевою радіостанцією «Наше Радіо» за фінансування Європейського Союзу.  Проект виконується за сприяння Міністерства освіти і науки в Україні. Експертну та методичну підтримку Проекту надає громадська організація Євроклуб «Право і Захист».
   
Виконавці Проекту поставили за мету шляхом Конкурсу "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!" виявити та підтримати найбільш обізнану, талановиту, самостійно мислячу молодь, котра може продемонструвати не тільки здатність до вивчення інформації, але і до формування власних ідей та їх практичного втілення.
  
За умовами організаторів конкурсу  необхідно було створити команду  з трьох школярів та одного вчителя.  Команда зареєструвалась у зазначений день та пройшла он-лайн тестування. Переможців у кожній області  визначали за допомогою комп’ютерної системи.
 
Заступник директора з міжнародних зв’язків гімназії №2 м. Хмельницького  Шенгілевич С.Г. та вчитель курсу „Європейські студії” Степанова О.В.  організували впродовж жовтня – листопада 2010 р. серед учасники Європейського клубу «Кур'єри ЮНЕСКО»  відбіркові  змагання за результатами яких було сформовано команду у складі: Анзештна Марія (капітан), Охремчук Олена, Верхомій Олександр та керівник команди Степанова О.В. Учасники команди, зареєструвавшись на сайті http://euro-konkurs.org.ua/register/ отримали змогу проходити пробне тестування та розпочали інтенсивну підготовку до конкурсного тестування.
   
У період з 20 по 31 січня 2011 року відбулося конкурсне тестування. 523 команди з усіх областей України взяли участь в он-лайн тестуванні. За цим посиланням Ви можете ознайомитись з результатами першого туру Конкурсу: http://www.euro-konkurs.org.ua/commands/final/.
   
З Хмельницької області  конкурсне тестування пройшло 48 команд. Команда гімназії №2 м. Хмельницького  зі статусом „Асоційована школа ЮНЕСКО”, яка отримала назву – «Patria»  посіла перше місце, набравши 1308 балів. Таким чином, євроклубівцям «Кур’єри ЮНЕСКО» випала поважна, але разом з тим і надзвичайно відповідальна  справа – представляти Хмельницьку область у другому  турі Всеукраїнського Конкурсу "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!". Другий тур  відбудеться  у першій половині травня 2011 р. на конференції у м. Києві  де команді  Patria гімназії №2 м. Хмельницького необхідно буде представляти концепцію власного проекту, яка повинна відповідати вимогам спільного проекту Європейського Союзу та програмі розвитку ООН "Місцевий розвиток орієнтований на громаду".
 
Команда Patria гімназії №2 м. Хмельницького  почала активно  над підготовчим етапом власного проекту. 1 квітня 2011 р.   здійснила ознайомчий візит до обласного підрозділу впровадження проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” що знаходиться  за адресою м. Хмельницький, вул. Свободи, 51 (Обласна бібліотека для дітей та юнацтва). Координатор Хмельницького обласного ресурсного центру громад В’ячеслав Третяк познайомив учасників команди з історією, метою та пріоритетними сферами впровадження Спільного Проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" у нашій області. Учасники команди отримали вичерпну інформацію про всі етапи впровадження проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, проглянули декілька коротких відеосюжетів про роботу громад по впровадженню проекту.
   
Слід також зазначити, що молодих хмельничан приємно вразив і той факт, що починаючи з січня 2011 р.  Красилівська районна рада запровадила щорічний конкурс проектів  розвитку місцевого самоврядування в Красилівському районі. Тепер щороку кожна громада у районі має змогу отримати фінансову підтримку від районної ради на реалізацію проектів направлених на вирішення тих чи інших проблем їхньої громади.
   
З  Красилівської районної ради учасники команди  Patria гімназії №2 м. Хмельницького  були запрошені у с. Корчівка, що за 46 км. від районного центру. Учасники команди Patria гімназії №2 м. Хмельницького дізналися, які проблеми вирішує Корчівська сільська рада.  На думку всіх учасників команди Patria гімназії №2 м. Хмельницького, зустріч з представниками громади с. Корчівки виявилася дуже теплою, приємною і пізнавальною. Громада с. Корчівка  вразила своєю гостинністю, приязністю та щирістю. У ході ознайомчого візиту  учасники команди отримали  багато корисної інформації про реалізацію проекту і побачили результати проекту  на власні очі. На круглому столі, організованому директором  Корчівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Панасюком П. І. учасники команди отримали вичерпну інформацію про те, як реалізовували два  мікропроекти і всі присутні на власні очі переконалися, що   школа у віддаленому від районного центра селі повністю оновиться. Ця робота згуртувала батьків, учителів, дітей, усіх жителів села. Активні учасники громади на цьому вирішили не зупинятися і в перспективі мають багато гарних мікро проектів. Щиро бажаємо Корчівській громаді реалізувати всі задумані плани.
      
За результатами візиту  команда Patria гімназії №2 м. Хмельницького має підготувати концепцію власної ініціативи (проекту, програми діяльності) в межах власного регіону (населеного пункту). Ініціатива має відповідати пріоритетам СВА .
   
Висловлюємо щиру подяку координатору Хмельницького обласного ресурсного центру громад В’ячеславу Третяку, Заступнику  голови Красилівської районної ради Якушевій Любов Савівні, директору Корчівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Панасюку Павлу Івановичу, Голові  Корчівської сільської ради  Гринчук Ларисі Олександрівні, які організували для  команди Patria гімназії №2 м. Хмельницького такий чудовий  ознайомчий візит, який допоміг нам    вивчити  засади та практику діяльності ЄС та ООН в Україні щодо створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні. Всі учасники команди прийшли до висновку:»Коли влада і громада діють разом – виграють усі».

Автори:
  • Шенгілевич С.Г., заступник директора з міжнародних зв’язків,
  • Степанова О.В., вчитель курсу „Європейські студії”  гімназії №2 м. Хмельницького
  
Фото: http://www.facebook.com/album.php?fbid=1830901486563&aid=104542&id=1061147974&page=0

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика