Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 5 квітня 2011 р.

Європейський Молодіжний Парламент вчить відповідальності за долю суспільства

25 та 26 квітня 2011 р. в Тернополі відбулася міні-регіональна сесія Європейського Молодіжного Парламенту, в якому активну участь взяли п’ятеро членів Євроклубу "Дружба" ТСШ №29 з поглибленим вивченням іноземних мов.
 
Темою засідання парламенту була "Міжнародна співпраця: шляхи інтеграції України в Європейський Союз".
 
Міні-регіональна сесія зібрала понад 50 учасників, творчу, талановиту та активну молодь, школярів та студентів з Тернополя, Козови та Чорткова, а також їх вчителів-координаторів, представників міського управління та Європейського Молодіжного Парламенту в Україні, з метою обговорення питань інтеграції України в ЄС, розвитку у них навичок комунікативно-соціальної компетентності, сприяння особистому та професійному розвитку кожного із учасників сесії, обміну знань та досвіду, формування конструктивного ставлення до про-європейської політики України, а також розвитку діяльності Європейського Молодіжного Парламенту на Тернопіллі.
 
Відкриття сесії проходило у конференц-залі Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя. Урочисту церемонію розпочали представники Європейського Молодіжного Парламенту в Україні з Києва, Кривого Рогу, а також Президент цієї міні-регіональної сесії з Білорусії, Людмила Пестун. Серед почесних гостей були заступник міського голови Тернополя з гуманітарних питань Бицюра Леонід Олексійович та викладач Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя Марія Рудакевич.
 
Учні нашої школи (Юлія Гуриш, Катерина Фармега, Юрій Шейбсак, Ірина Руданська та Юліана Доскоч) взяли активну участь у всіх етапах роботи парламенту протягом двохденної сесії. Найбільш позитивним та емоційним став період згуртування команд майбутніх комітетів (teambuilding), протягом якого учасники не лише познайомились один із одним шляхом веселих та цікавих інтерактивних ігор та вправ, але й навчились працювати у команді, ефективно налагоджувати співпрацю у групі, спілкуватись, розв’язувати проблему, приймати рішення та досягати консенсусу, а також відчувати свій вагомий вклад у рішення групи та повністю довіряти колегам. 
 
Наступним етапом стала робота у чотирьох комітетах, роботу яких координували голови комітетів, діючі учасники Європейського Молодіжного Парламенту з України та Білорусії. Цей етап став основною частиною усієї сесії, оскільки передбачав обговорення обраних тем. Розподіл походив наступним чином: комітет з питань охорони навколишнього середовища та громадського здоров’я розглядав питання запобігання та лікування ВІЛ та СНІДу в Україні; комітет регіонального розвитку обговорював проблему гармонійного розвитку різних регіонів України; комітет зовнішніх справ дискутував щодо участі України у програмі Східного Партнерства та її перспектив інтеграції у ЄС, а комітет соціальної політики та працевлаштування  розглядав сучасну ситуацію міграції та недосконалого ринку праці і шляхи вирішення цих взаємопов’язаних проблем. Енергійне та плідне обговорення затягнулося до пізнього вечора, проте його результатом стало написання дієвих та інноваційних резолюцій. Усі учні нашої школи брали активну участь у дискусії, обміні досвідом, ідеями та думками, вкладаючи максимум знань, досвіду, наполегливості та творчого підходу до втілення продуманої стратегії вирішення окресленого кола проблем. Голови комітетів проявили надзвичайну обізнаність та компетентність у координації роботи молоді, допомагаючи та спрямовуючи їхню роботу, надихаючи на нові рішення та вміло стимулюючи учнівський потенціал.
 
Заключним, найбільш офіційним та відповідальним етапом стала Генеральна Асамблея, протягом якої відбулося обговорення прийнятих на сесії резолюцій та були підведені підсумки двохденної роботи комітетів. Президент сесії та члени ради, голови комітетів та їхні учасники забезпечили урочисте проведення засідання згідно статуту. Кожен комітет презентував та захищав власну резолюцію. Наші учні мали нагоду вдало виступити і в ролі доповідачів, і в якості захисників протягом відкритих дебатів. Усі учасники віднеслися творчо та відповідально до наданих їм ролей у обговоренні, а тому  дискусія була насиченою, жвавою та надзвичайно цікавою.
 
В резолюції учасники засідання висловили потребу у налагодженні співпраці між державними та громадськими організаціями, кооперації між діячами соціальної, культурної, політичної та наукової сфери, розвитку сфер туризму та сільського господарства в Україні, удосконаленні системи використання природних ресурсів, розвитку міжрегіональної співпраці та обміну досвідом з європейськими країнами, розширенні економічного простору та залученні інвестицій, покращенні системи транспорту та зв’язку, об’єднанні зусиль у розбудові інфраструктур міст та сіл, створенні рівноправних умов праці та удосконаленні законодавчої бази, модернізації системи освіти та ринку праці.
 
Окрім цього, і процес обговорення, і голосування, а особливо заключна церемонія були пронизані позитивною атмосферою партнерства, співпраці, співучасті та взаємної підтримки. Організатори сесії змогли здивувати усіх приємними сюрпризами в якості чудових надихаючих промов, пам’ятних сертифікатів, цікавих публікацій та захоплюючих відеозвітів. Також із заключним словом виступила член правління з питань людських ресурсів ЄМП в Україні Христина Челмакіна, запрошуючи усіх до активної участі у подальшій діяльності парламенту та вихованні активної громадської позиції у молоді.
 
Варто зазначити, що учасники настільки здружилися, що ніяк не могли розпрощатися зі своїми колегами по команді, координаторами та організаторами заходу, тому в їхню адресу прозвучало багато теплих слів вдячності з надією на подальшу співпрацю.
 
Особливу подяку наш Євроклуб хотів би висловити організаторам цього захоплюючого заходу, Учена Егбете та його команді, які забезпечили майстерне проведення неймовірно цікавої сесії, втілили чудові інноваційні ідеї в життя та показали молоді нові можливості та перспективи залучення їх до активного суспільного життя. Ми сподіваємося, що ця ініціатива стане початком нашої співпраці і надихатиме на подальші проекти.
 
Учасники поділилися враженнями від сесії і серед найцікавіших відгуків були наступні висловлювання: „ця сесія дала змогу усвідомити, що ми також можемо брати участь у вирішенні долі нашої країни, що майбутнє у наших руках”, „я б ніколи не подумала, що громадська активність може бути такою цікавою”, „важливо, що ми такі не одні, дивіться скільки людей не байдужі до проблем у суспільстві”. Більше того, усі учні нашої школи, які взяли участь у засіданні, висловили бажання у майбутньому приєднатися до Європейського Молодіжного Парламенту і брати активну участь у житті країни та європейської спільноти.
 
Запрошуємо також переглянути фото із цього заходу:
https://picasaweb.google.com/110000322645799896877/EYPTernopil?authkey=Gv1sRgCPHxrNid6e_rBQ
  

Автор: Мирослава Харчук, координатор Євроклубу "Дружба" Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов, е-пошта: myroslava_kharchuk@yahoo.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика