Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 9 березня 2011 р.

Кременчук: Романтичні мрійники vs холодні аналітики

26 лютого 15 учасників євроклубів шкіл № 9 та № 22 зібралися, щоб обговорити проблеми та перспективи євроклубівського руху в місті, намітити шляхи поглиблення співпраці та розробити ідеї подальшої діяльності.

Творчу майстерню з використанням SWOT-аналізу підготували та провели тренери європейського клубу Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського.

Більшість школярів, що прийняли участь у SWOT-майстерні, лише нещодавно долучилися до роботи своїх євроклубів, оскільки в цьому році відбулася «зміна поколінь»: старші учні закінчили школу і навчаються зараз в інших містах, а молодша зміна лише освоює тонкощі клубної роботи. Тому захід виявився необхідним насамперед для того, щоб актуалізувати та впорядкувати існуючі уявлення про сутність європейських клубів, а вже потім – обміркувати напрямки їх майбутніх справ.

Зустріч відбувалася в форматі «Минуле – сучасне – майбутнє»: спочатку ми обговорили попередній досвід та уявлення про роботу європейського клубу,  з’ясували, чим клуби відрізняються від гуртків, уроків чи інших форм організації навчально-виховного процесу.  Далі був детальний та ретельний аналіз поточної діяльності та планів на майбутнє за допомогою методу SWOT-аналізу.

Серед переваг євроклубу школярі назвали цікаві форми та методи роботи, можливості для саморозвитку та спілкування з людьми у своїй країні та за кордоном, у тому числі й з офіційними особами, можливість поїхати на навчання до іншої країни.

Виявилося також, що найбільшими недоліками учні вважають погане знання іноземних мов та психологічні причини: лінь, відсутність інтересу тощо, а серед зовнішніх загроз найчастіше називалися відсутність коштів та політичні причини.

Після перерви ми створили «мапу мрій», обмірковуючи, чим хотілось би займатися євроклубівцям у найближчому майбутньому, що або хто може допомогти у реалізації ідей, які причини чи обставини можуть стати на заваді. Іноді нелегко було «спуститися з небес на землю» і зосередитися на ВЛАСНИХ перевагах та можливостях, декому дуже вже хотілося примусити когось іншого вирішувати наші проблеми: уряд, іноземців, відомих людей. Але врешті все ж вдалося прийти до спільного висновку про те, що починати треба з себе, здійснювати реальні невеликі кроки, щоб здобути досвід, розширити власні знання та вміння, а вже потім за їх допомогою змінити світ на краще.

Кажете, занадто амбітна мета? Але ж мрії не знають обмежень! Тож нехай вони збудуться хоч частково!

Контаткна особа: Овчаренко Олег, тел.: +38 (067) 276 88 26, е-пошта: euroclub.kremen@gmail.com.

Фото: https://picasaweb.google.com/oleh.ovcharenko/27022011SWOTMaster#Повний пакет матеріалів про майстерню можна завантажити ТУТ. Усі матеріали про SWOT-майстерні Євроклубів, що пройшли у лютому 2011 року, доступні за короткою адресою: http://goo.gl/oWzHK.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика