Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 9 березня 2011 р.

Самбір: Євроклуби розмірковували, яким чином передати свій позитивний досвід іншим школам

23 лютого 2011 року в приміщенні СШ № 8 з поглибленим вивченням англійської мови м. Самбора відбулася творча майстерня для представників міських та районних євроклубів.

Так як до участі в майстерні було запрошено пресу, волонтера з Корпусу миру, який працює у педколежі і співпрацює з нашим євро клубом, опікуна та по три представники від кожного шкільного євроклубу, котрі виявляють громадську активність, цікавляться питаннями євроінтеграції, то загальна кількість опікунів, учасників та всіх бажаючих прийти становила 50.

Це дозволило поділити усіх на чотири групи – в одну групу входили опікуни і гості, а три інші складалися з самих учасників євроклубів, яких, завдяки жеребкуванню, вдалося згрупувати за принципом – команда складалася з представників різних шкіл, саме це зробило роботу в групі ще цікавішою і активнішою-учасники євроклубів знайомилися з новими людьми.
       
Після того, як усі встали у велике коло, почалася майстерня з енерджайзера - знайомства, де кожний учасник представив свого колегу справа і зліва, а пізніше знайшов у залі знайомого, якого також представив і передав йому естафету знайомства. Це дозволило перезнайомитися і дізнатися більше про те, з якої школи міста і скільки було присутніх.
    
Наступним кроком було представлення теми майстерні і методики SWOT – аналізу, учасникам пояснили правила роботи в групі, право на ідею і толерантне відношення до кожного, адже в залі зібралися представники різних вікових груп – від вже досвідчених євроклубівців за плечима яких дво, а то і трирічний досвід, і зовсім юних п’ятикласників, які, незважаючи на свій вік, виявилися дуже активними.
   
За допомогою методу SWOT-аналізу, учасники майстерні мали змогу поспілкуватися про поширення досвіду активних Євроклубів, поділитися цікавими ідеями про свій клуб і роботу в ньому,  про те, як поширити знання про Євроклуби серед громади міста, ЗМІ, як сприяти їхній тіснішій співпраці і спілкуванню, мали змогу обговорити питання активного функціонування Євроклубу в школі, обмінятися думками з питань необхідності активнішого залучення молоді до участі в європейських ініціативах, освітніх програмах, конкурсах, майстернях, впровадження громадянської освіти в навчально-виховний процес.

Дуже багато уваги приділялося саме сильним та слабким сторонам діяльності євро клубів, їхнім можливостям. Коли мова заходила про слабкі сторони чи загрози, то найбільше обговорювалися фінансові питання та погодні умови, як загрози проведення заходів на свіжому повітрі. Але хотілося би відзначити і таку позицію більшості учасників, як мотивація та бажання, адже в кінцевому результаті все звелося до людського фактора- якщо ми хочемо і мріємо – ми все зможемо.

Креативності нашим учасникам явно не бракувало - усі презентації були надзвичайно кольоровими і яскравими, за короткий проміжок часу учні встигали не лише провести "Мозковий штурм" на початку, але і намалювати смайлики чи інші цікаві фігурки. Така креативність тільки покращувала роботу команди, адже усі учасники були задіяні в роботі над спільним проектом. Навіть на презентацію зголошувалися виходити не по одному, а по два – три учні чи опікуни.

Після 20 хвилин активної і творчої роботи, команди представляли і захищали свої проекти під оплески своїх друзів – а саме друзів цього дня у них стало набагато більше. Дуже цікавим виявилося « голосування за найкращу ідею», коли кожен учасник повинен був визначити дві найкращі для використання ідеї з різних команд. Усі учасники за допомогою фломастерів та маркерів відзначили найкращі для наслідування ідеї, які після цього підрахували і занесли в аналітичний звіт згідно порядку важливості.
  
На закінчення зустрічі кожен міг поділитися враженнями від майстерні, під час такого підсумку ми почули хороші слова про саму майстерню і пропозиції для подальших спільних зустрічей та тренінгів. Ми, в свою чергу запросили учасників на свої засідання євроклубів і подарували учасникам мапи та книжки про Євросоюз. Хочеться вірити, що атмосфера заходу заохотить усіх до ще тіснішої співпраці та подальшої активної роботи.

Контактна особа: Тетяна Гринкевич, е-пошта: hrynkevych@mail.ru,  тел.: +38 (067) 740 11 96.

Фото: https://picasaweb.google.com/thrynkevych/27201102Повний пакет матерілів про майстерню можна завантажити ТУТ. Усі матеріали про SWOT-майстерні Євроклубів, що пройшли у лютому 2011 року, доступні за короткою адресою: http://goo.gl/oWzHK.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика