Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 22 березня 2011 р.

Навчальний візит до Польщі відкриває нові перспективи для Тернопільського Євроклубу "Дружба"

У польському місті Люблін з 7 по 10 березня відбулася зустріч освітян з Польщі, України та Литви.

Усі заходи проводились в рамках програми транскордонного партнерства з метою налагодження міжнародного співробітництва та обміну досвідом за сприяння польської Фундації "Щасливе дитинство" та Тернопільського Товариства охорони прав та гідності учнів "Фортеця".

До складу української делегації увійшли керівник управління освіти та науки Тернопільської міської ради, представники шкіл,  громадських організацій та управління освіти та науки міста. Як учасник цієї делегації координатор євроклубу "Дружба" Тернопільської спеціалізованої школи № 29 Мирослава Харчук мала нагоду відвідати низку узагальнюючих семінарів "Біржа ініціатив як метод молодіжного міжнародного співробітництва".

Семінари проходили в осередку Фундації у невеликому містечку Мотич Лєсний. Тут учасників програми навчали найкращі спеціалісти із виховання молоді, керування людськими ресурсами та суспільного підприємництва. Семінари складались із теоретичної частини, з якої ми мали нагоду дізнатись більше про метод біржі ініціатив, молодіжне суспільне підприємництво, способи розвитку лідерських якостей, які повинні бути невід’ємною складовою особистості у сучасному світі, а також способи подолання існуючих освітніх поблем та різноманітні інноваційні методики виховання молоді з урахуванням вимог сьогодення. Окрім цього, практична складова містила цікаві інтерактивні вправи для застосування нових знань та навичок.
 
Програма також передбачала участь  у конференції на тему "Підприємництво для доброго виховання" у Коронному Трибуналі міста Люблін. Конференція проходила під патронатом Президента міста Люблін та Люблінського куратора освіти, а тому зібрала не лише освітянську еліту міста, але й представників влади, місцевих ЗМІ та громадських організацій. Були розглянуті питання підготовки молоді до підприємництва у суспільному житті та сфері бізнесу, залучення учнів до громадської активності та представлені результати реалізованих раніше проектів за методикою Біріжі ініціатив. Звісно, важливим для налагодження майбутньої трьохсторонньої спрівпраці була презентація програм підтримки такої діяльності та наведення найкращих зразків проектів.

Цікавим став і навчальний візит до Гімназії ім. Вінсента Пола в Радавчику Другому, де керівник закладу, кращі педагоги та учні гімназії презентували досвід освітньо-виховної роботи в рамках національних та міжнародних програм. 

Також традиційними стали інтеграційні вечори, під час яких представники делегацій презентували своїх учасників та культуру. Господарі вечора, польські волонтери із Фундації "Щасливе дитинство", гостинно і щиро вітали нас у своїй країні, а делегація з Литви здивувала чудовим виступом ансамблю народної музики "Dubysa". Звісно, тепле спілкування в неофіційній атмосфері сприяло налагодженню міцних дружніх стосунків.

На щастя, нам вдалось побачити не лише прекрасне місто Люблін, цього визначні пам’ятки культури та архітектури, але й завітати до окраси цього краю – туристичного містечка Казімєжа Дольного, прогулятися над Віслою та підвести підсумки роботи в рамках проекту після урочистого вечора.

Після приїзду до Тернополя координатор євроклубу з радістю поділилася набутими знаннями та досвідом із колегами та учнями. Сподіваємося на цікаву співпрацю з польськими та литовськими партнерами в рамках майбутнього проекту.

Запрошуємо також переглянути наші світлини: 
https://picasaweb.google.com/MiraSloth/gQBuRJ?authkey=Gv1sRgCL-cm7_yooCtkQE

Автор: Мирослава Харчук, координатор Євроклубу "Дружба", тел.: +38 (097) 629 21 50, е-пошта: myroslava_kharchuk@yahoo.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика