Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 30 березня 2011 р.

Євроклуби вчаться, як бути активними громадянами

Підходить до завершення один із проектів Британської Ради "Активні громадяни”, учасником якої є координатор нашого Євроклубу, Мирослава Харчук.

Наше знайомство із цією міжнародною організацією, що представляє Сполучене Королівство у галузі освіти і культури, розпочалося із захопленням мистецькими програмами під егідою Британської Ради, а також із успішної участі учнів нашої школи у розроблених Кембриджським університетом початкових екзаменах з англійської мовиYoung learners.

Проте початком активної співпраці вважаємо участь наших вчителів у дистанційному курсі Primary ETTO, та власне у програмі „Активні громадяни”, результатом чого став позитивний досвід, ґрунтовні знання, а головне значні зміни у місцевій громаді та налагодження контактів із різноманітними українськими ініціативами.
 
Проект "Активні громадяни” у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку охоплює 20 країн Європи, включаючи Україну. Мета програми полягає у підтримці соціальних змін і сталого розвитку шляхом створення і розвитку мережі лідерів, які є рушіями реформ у своїх громадах. Цікаво й те, що програма працює з представниками багатьох секторів, включаючи неурядові організації і органи місцевої влади задля підтримки ініціатив, спрямованих на розвиток громад і міжкультурне порозуміння. Саме тому захоплюючим став ще й обмін досвідом щодо реалізованих ініціатив між учасниками програми, який сподіваємось допоможе у модернізації роботи нашої молодої організації та залученні нових партнерів.
 
Основними компонентами програми були три тренінгові семінари для учасників, метою яких був розвиток вмінь ефективної взаємодії для кращого розуміння місцевих громад і глобальної взаємозалежності, навичок роботи у команді та розвитку її потенціалу, планування і менеджменту проектів за різноманітними сучасними методиками,  а також розглядалися питання лідерства та сталого розвитку для запровадження позитивних змін. Тут учасників програми навчали четверо креативних та досвідчених фасилітаторів, які є найкращими спеціалістами із питань міжнародних відносин, національної політики, психології, Public Relations, медіа комунікацій, керування людськими ресурсами та вирішення сучасних соціо-культурних проблем.
  
Окрім різноманітних захоплюючих інтерактивних видів роботи, учасники програми надзвичайно зацікавились „живою бібліотекою”, в рамках якої відбувалося спілкування із запрошеними представниками влади, неурядових організацій та бізнесу, що не лише ділились власними історіями успіху, а й допомагали порадами та надихали на нові починання. Семінари проходили у різних мальовничих куточках України: Алушті, Львові та Харкові, тому учасники програми мали нагоду не лише удосконалюватися професійно, але й пізнати культурно-історичне розмаїття нашої країни.
 
Програма також передбачала розробку та запровадження проектів соціальної дії на основі набутих знань та поглядів на потреби розвитку своїх громад. На жаль, наш співавторський проект не отримав гранту на його реалізацію, проте ми отримали задоволення та чудовий досвід співпраці з нашими партнерами, налагодили дружні зв’язки та спланували подальшу цікаву роботу за межами програми. А переможцям цього етапу ми бажаємо успіхів у подальшому розвитку чудових ідей, які сприятимуть соціальному, культурному та екологічному розвитку нашого суспільства.
 
Також ми сподіваємося на участь у міжнародному обміні в рамках програми, що стало б важливим кроком для налагодження міжнародної спрівпраці та дозволило учасникам з усіх країн продемонструвати свої досягнення, поділитися досвідом і встановити міжнародні мережі та партнерство.  Якщо нам це вдасться, ми з радістю поділимося набутим досвідом із Євроклубами України.
 
На сьогодні, результатом нашої участі у програмі став безцінний досвід, цікаві знання та навички, які відтепер допомагають координаторам та членам Єврокулубу робити вагоміший внесок у розвиток нашої організації та місцевої громади, спонукають на нові ініціативи та відкривають цікаві можливості. Важливим фактором є і налагодження корисних професійних контактів із різноманітними організаціями України, наша співпраця з ними у майбутньому та вагома підтримка фасилітаторів та координаторів проекту.
 
Запрошуємо також переглянути світлини із найцікавішими моментами програми: https://picasaweb.google.com/MiraSloth/ActiveCitizens?authkey=Gv1sRgCJjYkNaaoJvMTA
  
Автор: Мирослава Харчук, координатор Євроклубу "Дружба" Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика