Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 31 березня 2011 р.

Проект ЄС провів оцінку проблем і потреб Євроклубів в Україні

В рамках проекту ЄС "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році" було проведено дослідження (експертне онлайн-опитування) щодо оцінки проблем і потреб шкільних Євроклубів.*

Мета опитування – через оцінку проблем, з якими Євроклуби стикаються у щоденній діяльності, та потреб, котрі постають перед ними, – допомогти Євроклубам покращити власне розуміння своєї місії.
 
Дослідження також було спрямовано на партнерів і донорів Євроклубів, для яких розуміння викликів, що постали перед цим важливим для європейського вибору України громадським рухом, дозволить покращити співпрацю і підтримку. Опитувальник був розрахований на вчителів загальноосвітніх навчальних закладів-координаторів (опікунів) Євроклубів. Всього в опитуванні взяли участь понад 60 експертів, більшість відповідей були отримані у період з 1 до 4 березня 2011 року. Опитування було повністю анонімним, анонімність було також збережено в коментарях, які доступні як додатки до основного звіту.

Опитування показало, що Євроклуби активні не тільки у проведенні святкових заходів до Дня Європи й інших свят європейських країн, та у поширенні інформації про Євросоюз і відносини між Україною і ЄС. Оскільки Євроклуби у переважній більшості спрямовані на використання форм і методів неформальної громадської освіти, вони мають "вікна можливостей" більш чітко усвідомити свою місію у вітчизняній системі загальної освіти, та свою роль осередків нової парадигми навчання в умовах зростання значення різних форм компетентності. Євроклуби, які вже опанували метод SWOT-аналізу, зрозуміли, що їх сильною стороною є активні, ініціативні та творчо обдаровані учасники, а стратегія розвитку полягає у допомозі дітям і молоді самореалізовуватись через участь в клубі.

В результаті втілення Євроклубами подібної стратегії, в їх діяльності відійдуть на другий план концертно-презентаційні форми, і збільшиться частка ділових ігор, інтелектуальних змагань, громадських акцій тощо. За словами Ольги Максименко, яка, зокрема, відповідає за проекти на підтримку Євроклубів у Представництві Європейського Союзу в Україні, “Євроклубам давно на часі відійти від активності раз на рік на День Європи і перейти до більш-менш щоденної діяльності, до цікавих проектів, які не тільки розповідають про країни та інституції ЄС, але і дають розуміння, що таке європейські цінності, та як можна будувати Європу в себе вдома!”.
    
Звіт за результатами опитування доступний на блозі “Євроклуби в Україні”, його також можна завантажити за коротким лінком: http://goo.gl/ySVb0. Більш детальна інформація про проект доступна на інтернет-сайті Представництва ЄС в Україні.  
  
Додаток:
Інші дослідження Євроклубів доступні за коротким лінком: http://goo.gl/Cb3Tj
    
* * *

* Опитування проводилось Українською асоціацією європейських студій (УАЄС, europa.org.ua) у співпраці з Центром політологічних досліджень, м. Донецьк (cps.dn.ua), в рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Україні "Підтримка Євроклубів у 2011 році", та за сприяння проекту УАЄС за програмою ЄС ім. Жана Моне "Євросинергія в Україні".


Із запитаннями та пропозиціями щодо реалізації проекту "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році" запрошуємо звертатись до Сергія Штукаріна, координатора проекту, тел.: +38 (050) 917 26 11, або Анни Ковбасюк, асистентки проекту, тел.: +38 (099) 031 41 49, е-пошта: euroclub.org.ua@gmail.com. За додатковою інформацією можна також звертатись до Ольги Максименко, координатора програм преси та інформації у Представництві ЄС в Україні, тел.: +38 (044) 390 80 10, е-пошта: delegation-ukraine-press@eeas.europa.eu.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика