Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 9 березня 2011 р.

Харків: Близька 20 Євроклубів спільно планували діяльність

22-го лютого 2011 року відбулася творча майстерня на базі Євроклубу ХЗОШ № 91 за темою "Як розвинути євроклуб у школах" з використанням методу SWOT-аналізу  для представників Євроклубів міста  та їх координаторів. 

Її головною темою стало проведення SWOT - аналізу по визначенню слабких та сильних сторін у роботі євроклубів та запропонування до спільної  роботи цікавих проектів.

Учасники  та координатори вісімнадцяти  Євроклубів (школи міста №№ 75,60,77,78,82, 38,39,95,18,92, 34,10,162,6, 65, 156, 66,120), методисти  МЦУО з Комінтернівського, Червонозаводського, Київського районів, координатор Харківської асоціації ШЄК Сокол В.В. та методист МПЦ Департаменту міської освіти Харківської міської ради Полякова І.В. взяли участь у проведенні цієї майстерні.

Метою заходу було показати роль Євроклубів у системі громадянського виховання, розвивати євроклубівський рух в районі та місті, а також залучити до співпраці нові Євроклуби в рамках проекту ЄС "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році".

Завдання:
  • познайомити учасників  з діяльністю Українскої мережі європейських клубів, проектом ЕС "Підтримка  Євроклубів України 2011",
  • презентувати досягнення Євроклуба ХЗОШ № 91;
  • пропагандувати  творчість та  інновації;
  • спільно оцінити потреби Євроклубів, визначити необхідні ресурси;
  • познайомити з методикою проведення SWOT -  аналізу ;
  • допомогти євроклубам усвідомити себе єдиним цілим – мережею, де кожний клуб виграє від того, що він є активним учасником і робить свій внесок до спільної справи, що надасть поштовху до мережевої діяльності Євроклубів, взаємодопомоги та співпраці. 
                      
Відкрили семінар Штих О.І., координатор євроклубу  «EuroMix»  ХЗОШ № 91,  з привітальною промовою виступили Полякова І.В., методист МПЦ, координатор ХМОУС; Лісіч  О. Є.,  методист Комінтернівського МЦУО та Сокол В.В.,  координатор  Харківської асоціації ШЄК . Була визначена    визначили тема та мета даного заходу.

Євроклуби – це форма самоорганізації молодих людей, які бажають брати участь у європейських ініціативах, поширюють інформацію про ЄС та європейську інтеграцію, реалізовують проекти неформальної освіти серед однолітків.

Один з найпоширеніших методів, за допомогою якого можна адекватно оцінити та спланувати подальшу діяльність Євроклубу, є SWOT-аналіз. Успішна діяльність Євроклубу багато у чому залежить від того, наскільки ефективно його учасники використовують сильні та враховують слабкі сторони своєї організації, оперативно реагують на складнощі й труднощі, які виникають у роботі. SWOT- аналіз дозволяє дослідити причини недостатньої ефективності роботи Євроклубу й визначити необхідні ресурси для покращення якісних показників роботи проєвропейської організації.

Використовуючи метод SWOT - аналізу, учасники майстерні поспілкувалися з приводу активного розвитку Євроклубів у своїх навчальних закладах та розглянули сильні та слабкі сторони роботи активних Євроклубів у поширенні власного досвіду на інші школи.

Учасники майстерні  мали можливості  розширити своє коло спілкування, визначитися з питаннями та проблемами створення та активного функціонування Євроклубів у своїх навчальних закладах, познайомитися з  методом SWOT - аналізу, обмінятися думками з питань необхідності участі молоді у різноманітних проектах та  освітніх програмах, познайомитися з досвідченними євроклубівцями.

Президенти євроклубів  шкіл 91 та 38 Міщенко Аня та Глазенко Богдан провели тренінгові заняття з розвитку креативності. Вони провели з євроклубівцями конкурс «танграм» за темою «Яким я бачу свій Євроклуб» та провели SWOT - аналіз.

Сокол В.В., координатор Харківської  міської асоціації ШЄК, провів  тренінг з координаторами Євроклубів по  створенню  проектів та ознайомив  присутніх з сучасними методичними матеріалами, які стануть   корисними  в роботі клубів.

Наприкінці творчої майстерні було підбито підсумки спільної роботи та було запропоновано до роботи 3 спільних проекти:
• Євроклуб  ХЗОШ № 91 запропонував  проект «Ми Пам’ятаємо» до Міжнародного дня пам’яті жертв Холокосту та проект «Подаруй життя».
• Представники Євроклубу гімназії № 6 презентували проект «Світ без кордонів».

Учасники майстерні заповнили анкети-відгуки щодо до проведення заходу та залишили свої координати для подальшої співпраці. Цитати-відгуки учасників з книги відгуків:
«Потрясающее мероприятие, учителя, дети. Спасибо за евростудию. Оксане Ивановне респект." С ув. Сокол В.В. – координатор Харьковской Ассоциации школьных евроклубов.
«Проведена творча майстерня у рамках міської асоціації Євроклубів  м.Харкова. Захід підготовлено на високому рівні.» Методист МЦУО –Лісіч О.Є.
«Було дуже цікаво» Іващенко Олександра- євроклуб «Euro Club Unity»
«Я зустріла  багато друзів і отримала досвід» - Галич Марія – школа № 156
«Информационно насищенный семинар»- Сергеева Яна –школа № 162
«Мне понравилось всё»- Бездельный Виталик- школа  № 78
«Тёплая атмосфера»- Яковлева Янина- ХГ № 56
«Очень увлекающие конкурсы и задания»- Михайлова Дарина- школа №75
«Понравилась презентація новых подходов к проведению заседаний клуба»- Арефьева О.Е.- координатор клуба школы № 78

Контактна особа: Штих Оксана, е-пошта: +38 (097) 767 46 50, е-пошта: oksanashtykh@yandex.ua.
 
Фото: http://fotki.yandex.ru/users/oksanashtykh/album/112302/?p=0Повний пакет матерілів про майстерню можна завантажити ТУТ. Усі матеріали про SWOT-майстерні Євроклубів, що пройшли у лютому 2011 року, доступні за короткою адресою: http://goo.gl/oWzHK.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика