Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 8 березня 2011 р.

Комсомольськ: Все місто переймає досвід Євроклубу ЗОШ № 2

24 лютого 2011 року на базі Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням математики було організовано та проведено творчу майстерню у рамках проекту "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році" у формі тренінгу за темою: Яким чином ми можемо поширити досвід Євроклубу на інші школи.

Тренінг організували та провели директор школи Васильченко Олена Володимирівна та керівник Євроклубу "Школа молодих політиків" Пікуль Людмила Олексіївна, вчитель історії та права.

У творчі майстерні брали участь запрошені команди із сусідніх шкіл міста Комсомольська: Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням економіки та права,  Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням англійської мови, НВК ім. Л.І.Бугаєвської, Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 та Дмитрівська ЗОШ у складі заступників директорів з ВР, керівників та учасників Євроклубів.

Також були присутні представники міського відділу освіти: завідуюча міським методичним кабінетом Дробецька Надія Герасимівна, модистки міського МК Барскова Надія Сергіївна, Угнічева Надія Дмитрівна, представники місцевих ЗМІ та телебачення, міської влади.

У ході тренінгу 4 команди мали змогу познайомитись за таким зразком:

1) Ім’я, посада, клас.
2) Моє захоплення.
3) Скільки років я в Євроклубі?
4) Чому я тут?

Учасники команд виробили очікування, тобто які саме результати вони хотіли б отримати від даного заходу. Очікування були представлені обраними лідерами всіх команд. Це і обмін новими ідеями, думками, набуття досвіду у сфері діяльності Євроклубів, цікаве спілкування та уміння прийняти спільне рішення. Потім були представлені презентації Євроклубів Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням математики та Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням англійської мови.

Згодом тренери познайомили учасників команд з теоретичним матеріалом, роз’яснили що таке SWOT-аналіз, як він дозволяє визначити переваги і недоліки створення Євроклубу в конкретній школі, а також причини ефективної або неефективної діяльності вже створеного Євроклубу. А також на які запитання він допомагає відповісти. Після цього команди отримали практичне завдання: скласти таблиці за зразком SWOT-аналізу, які були презентовані лідерами команд. У таблицях виявилось багато спільних рис щодо переваг діяльності Євроклубу, їх можливостей, слабких сторін та загроз. Були підведені підсумки даного етапу роботи. Тренери наголосили на тому, що Євроклуб  має набагато більше переваг, ніж слабких сторін та загроз.

Потім керівники запропонували командам розробити заходи з подолання слабких сторін діяльності Євроклубів за допомогою роздаткового матеріалу. Були підведені підсумки роботи даного завдання, вироблені спільні заходи:

1. Рекламні проспекти.
2. Розміщення інформації у ЗМІ.
3. Проведення:
   - тренінгів;
   - конкурсів;
   - форумів;
   - конференцій;
   - дебатів, тощо;
   - зустрічей з представниками державної влади, тощо.
4. Залучення до співпраці людей різного віку.
5. Співпраця з владою та г/о.
6. Залучення додаткового фінансування.

Потім учасники команд підвели підсумки щодо виправдання поставлених очікувань на початку тренінгу і прийшли до висновку, що їх очікування були виправдані.

Тренери наголосили, що такий захід стимулюватиме формуванню свідомого ставлення до активної участі молоді у Євроклубах та сприятиме залученню учнів до організації і проведенню різноманітних заходів, поширенню кращого досвіду Євроклубів з різних питань, взаємодії з владою та г/о, поглибленню співпраці з іншими Євроклубами  регіону, країни.

Були вироблені заходи, щодо передачі знань і навичок своїм колегам та іншим Євроклубам щодо поширення досвіду нашого Євроклубу "Школа молодих політиків".

Наприкінці були підведені підсумки роботи творчої майстерні. Від команд сусідніх шкіл надійшли такі відгуки:
«Подібні заходи необхідно проводити, бо це дає можливість обмінюватись новими думками та ідеями» – ЗОШ №4;
«Все було так цікаво, змістовно і всі наші очікування були виправдані» –  ЗОШ №6;
«Ми багато почули нового і задоволені участю у творчій майстерні та спілкуванням з учасниками команд» – НВК ім. Л.І.Бугаєвської.

Отже робота творчої майстерні виявилась результативною. Всі учасники були переконані у необхідності проведення таких заходів.

Контакти: Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням математики Комсомольської міської ради Полтавської області, 39800, Полтавська область, м. Комсомольськ, вул. Молодіжна, 25, т./факс (05348) 2-15-75, e-mail: komschool2@mail.ru, http://www.zosh2kom.ucoz.ua/

Фото: http://zosh2kom.ucoz.ua/photo/1Повний пакет матерілів про майстерню можна завантажити ТУТ. Усі матеріали про SWOT-майстерні Євроклубів, що пройшли у лютому 2011 року, доступні за короткою адресою: http://goo.gl/oWzHK.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика