Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 26 лютого 2011 р.

В Дніпропетровську пройшла "Студія волонтерства" для Євроклубів

Волонтери євроклубу "Європейський вектор" Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій (МВПУ ПІТ) провели тренінг "Студія волонтерства" для євроклубівців професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровська.

18 лютого 2011 року у межах співпраці з Центром європейської інформації у конференц-залі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки силами волонтерської групи "Європейського вектору" МВПУ ПІТ відбувся тренінг для волонтерів 6-ти міських євроклубів закладів системи ПТО у рамках Європейського року волонтерства.

Тренінг був пілотним заходом і реалізував навчальні цілі для майбутніх волонтерів та лідерів волонтерського руху. За допомогою різних ігрових засобів учасники мали змогу проаналізувати, вибрати і взяти на освоєння різні методи і форми міжособистісної комунікації. Тренінг сформував лідерську групу у кожному євроклубі, яка стане акумулятором і поширювачем ідей волонтерства у регіоні. Крім того, учні з’ясували для себе поняття "волонтерство" та "волонтер"; навчилися діяти спільно у групі, аналізувати проблемні ситуації; групуватися для подальших дій.

Тренінг складався із чотирьох блоків:
1. Підготовчий блок – актуалізація учасників.
2. Лекційний блок – презентація волонтерства.
3. Ігровий блок – тренінги.
4. Заключний блок – рефлексія, піраміда позицій.

У підготовчому блоці за допомогою рухових ігор "Запам’ятай моє ім’я" та "Я про тебе знаю все" учасники знайомилися один з одним.

Лекційний блок був представлений мультимедійною презентацією волонтерів євроклубу "Європейський вектор" про волонтерство, його цілі, історію та статистикою волонтерськогоруху у країнах Європи та всього світу.

Основний – ігровий блок – складався із тестування та енерджайзерів, які були націлені на формування основних рис волонтера:
  • Волонтер повинен вміти співпереживати – тест на емпатію;
  • Волонтер повинен мати чітку громадську позицію – вправа Джеффа;
  • Волонтер повинен вміти розслаблятися – руханка «Коктейль рухів»;
  • Волонтер повинен самовдосконалюватися – рольова гра «Репетиція»;
  • Волонтер повинен бути креативним – енерджайзери «Квадрат»;
  • Волонтер повинен бути ініціативним – гра «Волонтери у дії».

Тренінг був підготовлений і проведений з допомогою волонтерів, учнів МВПУ ПІТ: Якименко Аліни, Ткаченко Ірини, Кириченко Яни, Пасс Єлизавети, Багненко Олександри, Старишко Романа та Овчаренко Марини.

Кожна руханка закінчувалася рефлексією, під час якої учасники висловлювали власні думки щодо окресленої проблеми або власної поведінки під час рольової гри.

Цікавою видалася гра "Вправа Джеффа", де учасники тренінгу повинні були вибрати власну громадську позицію по відношенню до тверджень тренера, а потім відстояти свою точку зору і, за можливості, переконати інших у прийнятті саме такого рішення. Твердження тренера "Він дивний, тому поганий"; "Бідний сам винуватий в тому, що він бідний"; "Соціальні виплати повинні бути обмеженими" викликали найбільшу дискусію у молоді, неодноразово змінювалися думки учасників, проте були і такі учасники, які впевнено залишалися на своїй позиції.

Не менш захоплююче проходили інші енерджайзери, покликані навчити майбутнього волонтера бути творчим, креативним, спільно приймати рішення. Так учасники, працюючи у команді, укладали план діяльності волонтерської групи, щоб допомогти хворій людині зібрати кошти на лікування. Кожна група включила у свою діяльність заробіток грошей власними силами, організувавши ярмарки, аукціони, фізичну одноразову працю.

В кінці тренінгу - заключний блок - всі учасники висловили результати діяльності за допомогою "піраміди пізнання". Це продемонструвало, що учні знайшли своє місце у волонтерському русі. Більшість з них вибрало позиції "Я хочу діяти" та "Я можу діяти".

Фотоматеріали доступні тут: http://goo.gl/uNbID
* * *

Контактна інформація: Євроклуб "Європейський вектор", керівник: Нудьга Віта Олександрівна, тел.: +38 (067) 338 14 61, е-пошта: vitanudga@mail.ru.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика