Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 18 грудня 2010 р.

Євроклуб Сєвєродонецького НВК

Представляємо Вам Громадську молодіжну організацію «Євроклуб» Сєвєродонецького навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа – колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сєвєродонецької міської ради Луганської області.

Дата створення Євроклубу: 28.11.2005 р. Керівник проекту: Бесєда Тамара Вікторівна


Кількість членів Євроклубу: 109

Вік членів Євроклубу: 10-17 років

Мета діяльності “Євроклубу” – провадження екологічної, оздоровчої, аматорсько-спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також активізація організаційних здібностей та творчого потенціалу молоді, створення сприятливих умов для самореалізації та гармонійного розвитку особистості, формування у молоді організаторських навичок, забезпечення захисту їхніх прав і свобод, розробка і практична реалізація програм з питань європейської освіти та інтеграції, проведення засідань, спрямованих на гуманізацію та демократизацію молодіжної спільноти.


Основні завдання:

· Активізація навчального, наукового, творчого потенціалу учнів, формування національної самосвідомості, активної громадянської позиції.

· Створення необхідних умов для творчої діяльності членів “Євроклубу” через розширення мережі молодіжних об’єднань, клубів за інтересами, активної участі у різноманітних соціальних чи інтелектуальних заходах.

· Сприяння об’єднанню сил молоді навколо ідеї „самовдосконалення” (духовне і фізичне вдосконалення людини) і „самореалізація” (виживання в нових економічних, екологічних і соціальних умовах).

· Налагодження співпраці з молодіжними громадськими організаціями, лідерами інших закладів освіти та зацікавленими юридичними (фізичними) особами як в Україні, так і за її межами.

· Забезпечення захисту прав і свобод молоді, їхньої гідності і честі.

Основні напрямки діяльності:

· Студійна робота;

· Проектна діяльність;

· Просвітницька діяльність;

· Співпраця з євроклубами України, обласним Бізнес-клубом «Європейський вибір»;

· Співпраця з донорськими організаціями (Міжнародний фонд «Відродження» (IRF), Фонд Конрада Аденауера (Konrad-Adenauer-Stiftung).


2006-2007 навчальний рік

· Відкриті презентаційні засідання студій Євроклубу. Розробка атрибутів(емблеми, галстуки, прапорці, девізи).

· Презентація книги Лани Ра «Замок добрих чарівників Європи»(за підтримки Європейської Комісії в Україні) – студія «Європа-гео» (керівник – Мачуга М.В.).

· 16 травня 2006 року - урочисте відкриття Громадської молодіжної організації «Євроклуб».

· За період - листопад 2005р.- лютий 2006р. ми провели установчі збори “Євроклубу”, створили 8 студій:

- студія Євроклубу «Крок»,

- студія Євроклубу «Європейська та інші цивілізації» - «Спілкування без кордонів»,

- студія Євроклубу «Європейські шляхи розв’язання глобальних проблем» клуб «Екотон» ,

- студія Євро клубу «Соціально-культурний розвиток Європи»- студія «МіСТ», студія «Євровіконечко»,

- студія Євроклубу «Склад європейського континенту» - «Європа-гео»,

- студія Євроклубу «Політичний і правовий устрій європейського континенту» - «КЛІО»,

- студія Євроклубу «Організація економічного життя в Європі»,

- студія Євроклубу «Шляхи інтеграції України в Європу» - «Ділова активність».

Засідання студій Євроклубу відбуваються щотижня.

· Засідання Ради керівників студій Євроклубу проводяться 1 раз на чверть.

· Загальні збори членів студій Євроклубу проводяться 1 раз на рік.

· 7 квітня 2006 рік м. Київ – участь у форумі Євроклубів України до 10ї річниці їх створення. Делегація у складі 4 чоловік взяла участь у роботі форуму, презентувала відкриття Громадської молодіжної організації «Євроклуб» Сєвєродонецького колегіуму. За сприяння Представництва Європейської Комісії в Україні випущено буклет про Євроклуби України, в який увійшли матеріали про Євроклуб Сєвєродонецького колегіуму.

· Вийшли друком матеріали про Євроклуб Сєвєродонецького колегіуму в інформаційному збірнику «Роль та місце підприємців Луганської області в інформуванні населення щодо ЄС, СОТ та НАТО на прикладі Люблінського воєводства (Польща)».

· 29.11.2006р. презентація роботи Євроклубу колегіуму на науково-практичному семінарі «Європейський вимір у середніх навчальних закладах».

· Проведення Днів Європи в колегіумі (Студії Євроклубу, Клуб Кур’єрів ЮНЕСКО)


2007-2008 навчальний рік

· Щотижневі засідання студій Євроклубу.

· Засідання Ради керівників студій Євроклубу проводяться 1 раз на чверть.

· Загальні збори членів студій Євроклубу проводяться 1 раз на рік.

· Участь у роботі Літнього табору для учасників Євроклубів України (04 - 09 червня 2007 року с. Лазурне, Херсонська область):

- участь у модерованій дискусії «Практичні аспекти розвитку мережі Євроклубів України» - в рамках семінару для керівників та активістів Євроклубів України (Тамара Бесєда – президент Євроклубу Сєвєродонецького колегіуму);

- участь у рольовій грі «Формування майбутнього Європи»;

- участь у проведенні вечірки «Європейські вечорниці» (неформальні презентації Євроклубів).

· Вийшли друком матеріали про Євроклуб Сєвєродонецького колегіуму у освітньому пакеті «Перші кроки до демократії» Луганської обласної громадської організації Бізнес-клуб «Європейський вибір», м. Сєвєродонецьк.

· Участь у обласній вікторині з історії Угорщини та ЄС. Перемога і поїздка до Посольства Угорщини (м. Київ) учня 11-А класу Плетеньова Дениса.

· Участь у обласній вікторині з історії Польщі та ЄС. Диплом учасниці – учениця 11-Б класу Батуріна Анна.

· Започаткування роботи щодо встановлення зв’язків з Євроклубами України: м.Харків – Роман Горюн; м. Луцьк – Ольга Струбицька; м. Суми – Дмитро Гончаренко; м. Рівне – Тарас Гаюн.

· Участь у регіональних семінарах з теми «Освіта заради демократії» (презентація роботи Євроклубу Сєвєродонецького колегіуму, обмін досвідом роботи – лектор, Президент Євроклубу – Тамара Бесєда): м. Старобільськ, м. Кремінна, м. Сватове, м. Красно дон, м. Свердловськ

· Січень - червень 2008 рік участь і перемога у Міжнародному конкурсі «Аліанте - 2008» Білоконь Марії, учениці 10-А класу колегіуму.

· Проведення Днів Європи в колегіумі (Студії Євроклубу, Клуб Кур’єрів ЮНЕСКО)


2008-2009 навчальний рік

· 20 липня – 2 серпня 2008 рік м. Сімферополь, воєнна база Генерального Штабу Збройних Сил України – участь у фіналі конкурсу «Аліанте - 2008» (Білоконь Марія, учениця 11-А класу колегіуму).

· Щотижневі засідання студій Євроклубу.

· Участь у обласній вікторині «Вікно в Америку». Учні 9-11 класів взяли активну участь у зборі інформації про Америку.

· Участь у роботі Академії НАТО - тренінгу з питань цивільно-військових відносин та інформаційної політики у сфері євроатлантичної інтеграції «НАТО – альянс цінностей та солідарності» (07-09.10.2008, с. Літки, Київська область) – Марченко Сергій Леонідович, вчитель історії та політології колегіуму.

· Участь у регіональних семінарах з теми «Освіта заради демократії» (презентація роботи Євроклубу Сєвєродонецького колегіуму, обмін досвідом роботи): семінари для вчителів Новопсковського, Білокуракінського, Марківського, Біловодського, Новоайдарського, Міловського районів міст Антрацит, Красний Луч, Алчевськ, Стаханов (лектор, Президент Євроклубу – Тамара Бесєда).

· Участь у роботі Першої Обласної Зимової Школи для вчителів-лідерів з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції – Оксана Суворова, керівник студії «Євровіконечко» - слухач, Тамара Бесіда – Президент Євроклубу, експерт.

· Участь у Міжнародному конкурсі місцевих ініціатив з проведення заходів в рамках Тижня Толерантності загальноукраїнської кампанії «Толерантність як шлях до Європи». Проект Євроклубу колегіуму надіслано до Міжнародного фонду «Відродження»(жовтень, 2009).

У 2010-2011 навчальному році євроклубівці працюють над Проектом «ЄС - колегіум». У зв’язку з цим кожен клас вивчає одну із країн Європейського Союзу: підбирає довідкові матеріали, оформлює куточок, виготовляє стіннівку, готує мультимедійну презентацію тощо. Учні початкових класів читають казки народів Європи, співають пісень, розучують танці, ігри тощо. Створено також коригуючий орган ЄС – дитячий Європарламент, до якого ввійшли представники від кожної країни ЄС. Підсумком виконання Проекту стане Фестиваль країн ЄС , який відбудеться під час святкування Днів Європи в Україні (травень 2011 року).

Також євроклубівці беруть участь у Новому соціальному міжнародному Інтернет-проекті «Postcrossing» та у Конкурсі "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!". Ці конкурси спрямовані на розвиток комунікабельності та розширення кругозору учнів.

Євроклуб НВК плідно співпрацює з учнівською організацією «Злагода». Спільна участь у міській акції «Лелеченя добра» – «Подаруй парасольку сироті» - була визнана кращою в місті і відзначена призом. Сьогодні Євроклуб організував підготовку до святкування Днів колегіуму.

Хід і результати роботи з питань європейської інтеграції постійно висвітлюються на сторінках шкільної газети «Хвиля», міської газети «Сєвєродонецькі вісті», в ефірі міського телебачення.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика