Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 2 грудня 2010 р.

Історії успіху: Євроклуб "Кур’єри ЮНЕСКО" гімназії № 2, м. Хмельницький

Гімназія № 2 з 1985 року носить статус Асоційованої  школи ЮНЕСКО. У 1995 році  засновано євроклуб «Кур’єри ЮНЕСКО».
 
Мета створення євроклубу - обізнаність учнів у світових подіях, творча  співпраця з АШЮ України та  інших  країн світу, формування правосвідомості, екологічної культури, патріотичних почуттів та толерантності, розвиток комунікативних здібностей, виховання поваги та взаєморозуміння до інших країн, інформування про ЄС, сприяння розширенню культурних, освітніх , наукових  зв’язків між Україною та  країнами Європейського Союзу;
Основні напрямки діяльності
  • миротворчий
  • історичний
  • правовий
  • екологічний
Євроклуб об’єднує представників всіх класів, координує діяльність, пов’язану з напрямками ЮНЕСКО,  висвітлює події за кордоном, вивчає та інформує про ЄС, відзначає пам’ятні дати ООН, створює інформаційні матеріали, знайомить учнів з новинками закордонної преси, проводить конференції, бесіди та інші публічні заходи, спрямовані на популяризацію миротворчої діяльності. Проекті АШЮ передбачає напрями діяльності
–  «Інші країни та  культури»,
- «Вивчення світових проблем і роль системи ООН в їхньому врегулюванні»,
- «Права людини»,
- «Освіта для сталого розвитку».

За два останніх роки євроклубом була проведена така робота:

1. Участь у Всеукраїнських конференціях учнів шкіл ЮНЕСКО:

- «Проектна діяльність – шлях до міжкультурного спілкування»,
 м. Одеса на базі Маріїнської гімназії.

- «Модель ЮНЕСКО: Якщо хочеш миру, готуйся до нього», м. Києві на базі ЗОШ № 211 та гуманітарної гімназії «Гармонія».

- «Формування почуття цінності іншої людини-дитини, дитини – біженця – на основі принципів толерантності» м. Київ, гуманітарна гімназія «Гармонія» (2010 р.)

- «Земля – наша спільна домівка. на шляху до  збереження біорізноманітності та зближення культур»,  дитячій оздоровчій центр «Ласпі», м. Севастополь (вересень 2010 р.)

 На конференціях наші гімназисти активно беруть участь у всіх видах діяльності  та відзначаються грамотами, матеріали виступів надруковані у збірниках за підсумками конференцій.

2. Євроінтеграція:

- відзначення Дня Європи разом зі Старосинявським євро клубом на базі гімназії м. Стара Синява Хмельницької області

- традиційно проводиться Декада інформування  про Європейський Союз. У 2008 році в рамках декади проведено 13 заходів, 2009 р. – 10 ,у тому числі участь у святкуванні Дня Європи у м. Тернопіль, проведення Ярмарку креативності та інновацій.
2010 рік:

- зустріч з представниками проекту «Teraz  Wroclaw» (Навчання у м. Вроцлав, Польща);

- круглий стіл  з  молодими людьми Німеччини, Польщі – учасниками  міжнародного проекту  «Європа у валізі».

- проведено засідання учасників проекту PTPI (середні та старші класи гімназії № 2) на тему: «Що є для тебе Європа?»;

- презентація  відеофільму, який створено за результатами волонтерського проекту «Дитинство – дітям » у рамках міжнародної програми «Global Youth Service Day»;

- експрес інформування для 9-10 класів: «Україна – ЄС: реалії та перспективи співпраці»;

- під час перерв організовано захід «Європейський проспект на проспекті миру». Під час заходу відбувався перегляд постерів, на яких освітлена інформація про Європейські країни,  та  проводились вікторини, рольові ігри, європейські ярмарки, на яких діти показували свої знання про Європу, а також талановиті співаки гімназії співали пісні мовою європейських народів;

- для молодших євроклубівців  було організовано фестиваль країн Європи, де кожен клас представляв культуру різних країн;

- 31.05 – 1.06 представники євро клубу брали  участь у наметовому таборі «Європленер» м. Суми. Делегатів 18 клубів України зібрав за 20 км від Сум у Зеленому Гаю наметовий табір.  За два дні учні багато дізналися про ЄС та активно брали участь у нестандартних ігрових та тренінгових формах роботи.

3. Участь у Всеукраїнських проектах та конкурсах

-  У нашому євроклубі гімназисти мають можливість проявляти власну ініціативу, реалізовувати одне з головних завдань школи – це підготовку до життя в громадянському суспільстві. Тому у квітні 2008 року члени евроклубу взяли участь у конкурсі «Україна запрошує», який оголосило Представництво Європейської комісії в Україні у рамках започаткованого у цьому році проекту «Створення мережу евроклубів на Україні». Учасники проекту , як переможці, були запрошені на триденний семінар у м.Києв, де  відбулося нагородження евроклубів та запропонована екскурсія до Верховної ради.

 - Восени  2008 року  в Україні стартував тиждень толерантності та Європейський молодіжний тиждень в рамках загальноукраїнської кампанії «Толерантність як шлях до Європи», який ініціювала ГО «Креатив», м. Вінніця

В рамках цього Всеукраїнського проекту наша гімназія прийняла участь у конкурсі міні-грантів. З 20.10 по 14.11 в гімназії №2 м. Хмельницького було створено виставку «Видатні постаті на шляху до толерантності» з матеріалом біографічних відомостей видатних постатей в історії толерантності, опису їх внеску, самовідданої праці у розв’язанні проблеми мирного співіснування національних меншин. У відкритті виставки приймали участь громадські організації та представники центрів, фондів національних меншин Хмельниччини.

- 2009 – 2010 р -  євроклубівці брали участь у Всеукраїнському  змаганні з європейської інтеграції серед старшокласників загальноосвітніх шкіл "EUROPA NOSTRA". Перший етап – команда зайняла ІІ місце серед всіх євро клубів України. На другому етапі у м. Києві, представляючи країну Нідерланди команда отримала ІІІ призове місце. Діти були нагороджені дипломами та смартфонами, а також  привезли з Києва багато емоцій та незабутніх вражень.

- У рамках проекту «Підтримка мережі євроклубів України» реалізовано  проект «Європейське дитинство – українським дітям». Проект продовжено на 2010 рік , підтримано,  високо оцінено  та відзначено сертифікатом та дипломом від Фонду «Україна 3000», а також  координаторами міжнародної організації «People To People International» (США, Канзас - Сіті).

- Влітку 2009 року євроклубівці у складі 10 учнів 7, 9 класів Фондом Надії та  Добра були запрошені взяти участь у Міжнародному фестивалі «Змінимо світ на краще!». Фестиваль проходив у МДЦ «Артек» за підтримкою  Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства закордонних справ України, Національною комісіїєю України у справах ЮНЕСКО, Спеціальним посланником ЮНЕСКО Людмилою Кучмою та Леонідом Кучмой. Фестиваль став місцем порозуміння понад 4000 дітей – представників 60 країн Європи, Азії, Африки, Америки та Австралії. Результат спільної роботи учасників став підставою для того, щоб у своєму Зверненні до голів держав та ООН діти висловили ініціативу створити Всесвітню Дитячу Лігу Націй зі штаб-квартирою в Україні, МДЦ «Артек».

- Громадська організація АСМБР (Асоціація сприяння міжнародного бізнесу та розвитку) восени  запропонувала всім дитячім та молодіжним об’єднанням показати свої знання про Болгарію та взяти участь  у  вікторині з історії, географії, економіки та культури Республіки. Від нашої гімназії було подано 2 роботи , одна з якої визначена найкращою у номінації «За науковість роботи». У січні 2010 року переможці були запрошені у посольство Болгарії на нагородження. Діти отримали дипломи та цінні подарунки.

- У рамках міжнародного дня  прав людини та відзначення 20 - річчя  як ратифіковано Конвенцію ООН про права дитини учасники євроклубу «Кур’єри ЮНЕСКО» взяли участь у Всеукраїнському  творчому  конкурсі серед шкільної,  студентської молоді  та педагогів у рамках  проекту «Литва-Україна: один погляд на превентивне виховання в контексті європейських стандартів» за підтримки Посольства Литовської республіки в Україні. Цей проект реалізовувала жіноча благодійна організація "Наші візії" м. Жидачів  Львівська область(Україна), Калушська філія Союзу українок м. Калуш Івано-Франківської області, багато локальних партнерів, а також молодіжна організація з м. Тракая (Литва). На конкурс було подано 180 робіт з 10 областей України та АР Крим у різних номінаціях та вікових категоріях.  Отже наші учні отримали 3 призових місця: І місце – за плакат «Вибір за тобою», ІІІ місце за твір-есе «Живи!»  та ІІІ місце за фотографію «Кожна дитина - особистість» у своїх вікових категоріях.
Усі роботи були виставлені на сайті http://tolerant.org.ua/ і  надана можливість за них проголосувати через Інтернет всім учасникам

4.  Участь у міжнародних проектах
США. Міжнародний  проект «РТРІ»(м. Канзас Сіті).
У проекті працюємо з 2007 року. Результатом роботи є публікації про активну діяльність Хмельницького осередку у міжнародному напрямку, якій є єдиний в місті. На веб-сайті та в ‘EUROPEAN NEWSLETTER’ освітлена інформація про акції, конкурси та проекти, які ініціюють та беруть активну участь активісти осередку РТРІ.
У змаганні «Team Peace Challenge 2009» між європейськими осередками  наш осередок набрав найвищу кількість балів та отримав Золоту Нагороду (фінансова підтримка осередку) У «Team Peace Challenge 20010» також отримали Золоту нагороду.
    
Ми є активними учасниками програми «Global Youth Service Day» у рамках проекту РТРІ. Ця робота відмічена європейськими координаторами проекту РТРІ сертифікатами та інформація висвітлена у журналах “Our World”,  “Student Chapters”  та ін.
Сербія.
З 2003 року триває співпраця з Сербією. Підписано договір із гімназією м. Бор, передбачено освітній та культурний обмін, двічі відбувся обмін делегаціями У травні наша делегація відвідала Сербське містечко, а у вересні колектив гімназії зустрічався з представниками міської влади м. Бора в нашої школі.. 

Молдова.
- Три роки за умовою договору про співпрацю на базі гімназії №2 проходять практику студентки румуно – українського факультету Белцкого педагогічного університету (Молдова)
- Участь у міжнародному обміні, фінансованому програмою ЄС “Молодь в дії”, якій проходив з  5 по 12 жовтня 2010 року в Молдові, за участі організацій-членів мережі “Схід-Захід-Схід” з Німеччини, Італії, Польщі, Молдови, України і Росії.
Польща. Україно – польський проект «РАЗОМ»
В Україні  реалізовано  проект «Європейський хвиля  дитячої дипломатії»
У Польщі, (м. Кам’яниця Польська, загальноосвітній ліцей)  - проект «Моя околиця у фотооб’єктиві».
Проект фінансувався Міністерством закордонних справ Польщі, реалізувався за участю Фундації ПАУСІ та надав можливість обміну шкільних делегацій. В жовтні разом з учнями загальноосвітнього ліцею з Кам’яниці Польської (Польща) в гімназії реалізовано проект «Європейська хвиля дитячої дипломатії», а в  листопаді українська делегація та польські учні працювали у проекті «Моя околиця в об’єктиві». Результати співпраці були представлені в м. Київ та м. Варшаву. 20 грудня 2007 в приміщенні Посольства Польщі в Україні за круглим столом „Нас об’єднує Європа” була відзначена дипломом наша співпраця з Польськими друзями.
Міжнародний проект «Mondialogo»
Індонезія (м. Джакарта, ВІS), Китай (м. Пекін, експериментальна школа зі статусом ЮНЕСКО) У 2008 році з індонезійською школою реалізовано проект «Бібліотека на колесах». Міжнародним журі високо оцінена  співпраця індонезійської та української шкіл  і команди були запрошені на Міжнародний симпозіум у м. Пекіні.  На Міжнародному Симпозіумі, на якій були  запрошені найкращі команди шкіл ЮНЕСКО спільний  проект , зайняв ІІ місце серед всіх  команд та отримали фінансову нагороду.

Інформація про діяльність євро клубу можна знайти на сайті  gym2.km.ua   
Контактна особа: Шенгілевич С.Г. Заступник директора з міжнароднх зв’язків, керівник євроклубу «Кур’єри ЮНЕСКО» гімназії № 2 м. Хмельницького        

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика