Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 17 листопада 2010 р.

Історії успіху: Євроклуб “Life” ЗОШ № 8 м.Самбір Львівської області

Наш євроклуб “LIFE” засновано в 2006 році, і ми можемо похвалитися певними здобутками, у нас є перемоги в різноманітних проектах, проведено творчі майстерні, тренінги в Україні та за кордоном.
Але хочеться розповісти про справи, які зроблено зовсім недавно, а деякі з них лише чекають свого часу, тобто триває підготовка до їх проведення, як от тренінг, присвячений боротьбі з бідністю та ізоляцією.

Хочеться написати про нашу традицію відзначати Дні народження євро клубу, адже саме в цей день ми ділимося нашими планами, розповідаємо про успіхи, показуємо фільми, презентації, створені учасниками клубу. Така подія не проходить непоміченою в школі, адже учням завжди цікаво дізнатися про всі новинки від самих учасників. Ми запрошуємо наших друзів, учасників євро клубу попередніх років, і дуже скучаємо за ними, адже вони були першими в місті, одними з перших в області, які заклали основи нашого успіху. Ми їм завжди вдячні за це.
Нашим першим кроком у 2006 році були відвідини інтернату для малозабезпечених, подарунки та ігри для дітей, присвячені Дню Св.Миколая. Вважаємо цей день дуже символічним, адже впродовж трьох років стараємося не зраджувати нашій традиції і відвідувати сиротинець або інтернат щороку, намагаємось робити наші зустрічі щоразу іншими, цікавішими, креативними. Взимку 2009 ми провели спільні ігри, тренінг з учнями інтернату, співали пісні, колядували і вгощали учнів солодощами. Усмішка на обличчях учнів говорила про те, як подобався захід усім.
Були у нас і зустрічі зі студентами з м.Любліна, Республіка Польща, екскурсії містом та знайомство, дискусії та розповіді про наші міста. У липні 2007 та відбувся одноденний обмін з учнями з Канади, організація екскурсії по м. Самбору, концерту у м. Рудки, спільна дискотека, а  18 серпня 2008 року – зустріч і одноденний обмін з учнями з м. Вішарт, Канада у м. Самборі, екскурсія, концерт канадських танцюристів у Народному домі.
Щороку, починаючи з весни 2007 року ми готувалися і проводили шкільний, міський та брали участь в обласному форуму євро клубів. У травні 2007 року це була поїздка в м. Мостиська на другий обласний форум євро клубів. Під час участі у першому міському форумі євро клубів ми зайняли 1-е місце. Наша команда підготувала презентацію про європейську країну Латвію, твір “Моя місцевість – частинка Європи” та малюнок “Україна крокує до Європи”, взяла участь у вікторині “Чи знаєте ви Європу?” У травні 2008 році відбулася поїздка у м. Жовкву на третій форум євроклубів, а ми поїхали, як переможці міського форуму. Команда представила свою роботу за рік, взяла участь у роботі круглого столу про приєднання до Болонського процесу та визначення основних критеріїв сучасного учня, учителя та школи.
28 квітня 2009 року відбулася міська конференція євро клубів у м. Самборі проведена у ЗОШ №8 і нашим євро клубом, де було представлено презентації про освіту в європейських країнах, бачення школи майбутнього кожною командою, спільна творча майстерня.
У травні 2009 рік відбулося святкування Дня Європи у м. Золочів, четвертий обласний форум євро клубів, де ми отримали 2е місце за кращий європейський куточок. Травень 2009 був багатим на події, адже ми отримали запрошення піти у Самбірський коледж на міжнародну конференцію та святкування дня Європи де презентували наш проект і євро клуб перед представниками Євросоюзу різних країн.
Пізніше була участь в онлайн конкурсі « Європа Ностра», в якому взяли участь дві команди євро клубу, а 15-16 травня 2009 поїхали до м. Вінниці на запрошення відсвяткувати день Європи, провести спільний тренінг та зустріч з євроклубом «Разом». 23 травня 2009 року відбулася поїздка у м. Тернопіль, як одних з переможців інноваційних та креативних проектів «Батьки-учні-учителі разом будують школу майбутнього». У Тернополі продовжилися святкування , відбулося представлення нашого куточка, участь у вікторинах та проведення гри ЄвроКвест. А вже на канікулах , 9-10 червня 2009 року відбулася зустріч євро клубу «Разом» з м. Вінниці, спільний тренінг, екскурсії до Львова, поїздка у гірський Тершів.
Жовтень 2009 рік почався з поїздки членів євро клубу, директора школи та опікуна у м. Сміла Черкаської області, зустрічі з євро клубом « Ми – разом», спільна творча майстерня, ЄвроКвест, екскурсія « Золота підкова Черкащини», а весна 2010-приїздом євро клубу до нашого м. Самбір та спільною майстернею, екскурсією та поїздкою на 5-ий обласний форум Євроклубів у м. Львів. Це був дуже захоплюючий та пам’ятний день- парад євро клубів вулицями Львова, представлення європейських країн, ЄвроКвест»Львів –європейський», нагороди та призи.
Пам'ятним залишиться січень 2008, коли ми взяли участь у європейському проекті «Виклики в школах. Школа майбутнього», заповнили анкети та взяли участь у конкурсі серед інших шкіл з України, стали переможцями проекту серед інших шести шкіл України, 48 європейських шкіл та 12 країн Європи. Початок роботи над проектом відбувся в м. Прага, Чехія, де ми почали роботу в кластері 2 серед таких країн, як Латвія, Словаччина, Пн. Ірландія. 23-28 листопада 2008 року відбулася поїздка двох учнів та опікуна до Пн. Ірландії на трансконтинентальну зустріч чотирьох країн для продовження роботи над проектом « Виклики в школах». Перший звіт, а у грудні-лютому відбулося створення презентацій про проект, спільного бачення школи майбутнього, робота над оформленням шкільного кутка євро клубу у школі.
Працюючи над проектом прагнули дізнатися, чи потрібні зміни у школі, що саме необхідно змінити в середовищі школярів, провели перше опитування серед учнів школи, а 31 травня 2008 року – круглий стіл, організований для учнів, учителів, батьків для вирішення проблеми « Моя школа майбутнього». Результати опитування , проведеного членами євроклубу було оголошено учням, відбулася дискусія між учнями та вчителями.
Як результат нашої роботи, було організовано і проведено у вересні 2008 року прибирання шкільної їдальні, розмальовування стін та картин, а у жовтні 2008 року – ярмарок у школі, збір коштів для шкільної їдальні. Протягом дня учні продавали і купували випічку, фрукти. На завершення проведених дій у листопаді 2008 року проведено спільний вечір « Осінь в Європі» у школі, де було представлено багатство та колорит мов, культур, традицій. Це було свято краси, музики, мультикультуризму і учнівського таланту.
Задля підбиття підсумків роботи українських учнів у проекті «Виклики у школах» та обговорення можливостей втілення напрацювань у майбутньому 22-23 березня Британська Рада в Україні організувала українську підсумкову конференцію, до участі в якій були запрошені учні та вчителі зі шкіл-учасниць проекту; президент Міжнародного клубу європейських столиць, перший заступник міністра освіти і науки України Б.М. Жебровський; мер м. Сміла, заступник начальника обласного управління освіти та науки м. Луганськ та керівник методкабінету м. Луганськ; журналіст газети «Зеркало недели». Британська Рада в Україні, яку представляли організатори цієї цікавої і важливої конференції Олена Горшеньова та Олександр Шаленко підбили підсумки річної роботи над проектом, створили надзвичайно творчу, дружню атмосферу, де кожен почував свою причетність до важливої справи і підтримали ідею усіх учасників проекту про продовження проекту в Україні.
З листопада 2008 року ми святкуємо у школі День Толерантності. Почалося все з «Казки про Четвертьландію», у 2009 році це був проект малюнка « Як я розумію толерантність», який проводився до тижня толерантності, представлення двох робіт на обласний конкурс і перемога. Весна 2009 року буде пам’ятною нашою участю у проекті «Рік креативності та інновацій» та отриманням гранту для розвитку своєї діяльності, для проведення творчих майстерень для євроклубів.
Щороку проводимо ми і День Європейських Мов у школі, де намагаємося прививати любов до їх вивчення. Цього року це були скоромовки різними мовами і конкурс малюнка прапорів на долоньках. Усі залишилися задоволеними.

Контактна особа: Тетяна Гринкевич

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика