Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 4 листопада 2010 р.

Історії успіху Євроклубів

В Києві завершився Міжнародний семінар "Молодь та активнє європейське громадянство", в якому взяли участь ряд Євроклубів, обговорювалась цікава для Євроклубів тематика. 
 
Організаторами були: "Агенція розвитку освітньої політики" та Міжнародний Фонд "Відродження". Організатори запевняють, що протягом тижня всі презентації учасників семінару будуть розміщені на сайті інформаційно-ресурсного центру "Європейські студії" для вчителів та учнів http://www.euro.lecos.org. Там же Ви зможете знайти проект резолюції учасників семінару, до якого можна буде надіслати Ваші пропозиції.
 
Організатори також звернулись до учасників заходу надіслати в описовому вигляді "історії успіху" діяльності шкільних Євроклубів. За результатами семінару буде надруковано інформаційний бюлетень з рекомендаціями щодо вдосконалення та розвитку молодіжної політики у напрямку європейського виміру в освіті. Зарубіжні учасники також надішлють свої доповіді в розгорнутому вигляді - для представлення у виданнні не тільки українського, але і зарубіжного досвіду. Обсяг матеріалу має бути максимум 4 сторінки з трьома фотокартками. Термін подання матеріалу - 14 листопада 2010 року.
 
Користуючись цією нагодою, виглядає доцільним представити ширший досвід Євроклубів - не тільки тих, що брали участь в семінарі. Не-учасників семінару надсилати матеріали просимо на е-пошту: euroclub.org.ua@gmail.com. Зібрану інформацію буде надіслано організаторам семінару, які залишають за собою право редагувати матеріали.

2 коментарі:

 1. Надзвичайно прикольний був семінар!!
  зараз спробую виділити кілька найяскравіших речей:
  - пафос Будинку учителя і Михайло Сергійович у окулярах на вході мали освячувати дійство, на яке приїхали з усіх кінців України. Заявлені високі гості не прийшли... Як повідомили організатори - виїхали у відрядження. Які не виїхали - дочекалися свого виступу і пішли...Певно, у важливих справах.
  - виступи були про все!!! І це нагадало мою піонерську юність: показуха, масовизація та прагнення НЕФОРМАЛЬНУ природу Європейських клубів загнати у шкільний компонент!
  - сподобалася пропозиція керівництва Асоціації керівників шкіл України "взяти під крило Євроклуби України". Коли це почув, мені аж захотілося заспівати "...блізітца ера свєтлих гадО-ов, клічь піанєра - всегда будь гатов!". А якщо серйозно - Хто вони такі, аби заявляти щось подібне? Де були керівники шкіл і їх Асоціація, коли у 2007 році наші євроклуби потребували навчальних і методичних матеріалів? Які кроки ними були зроблені для РЕАЛЬНОЇ інтеграції українських Євроклубів, запровадження їх мережевої співпраці? Не кажучи вже про координацію та навчання керівників клубів...
  - окремий респект закордонним учасникам з Польщі, Чехії, Словаччини та Грузії! Вони чи не єдині говорили справді про ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИМІР у діяльності Євроклубів та молодіжних об'єднань!
  - спраглі за методичними розробками учителі розмітали ВСЕ, що бачили! Глянцеві посібники з європейської освіти розходилися вмить, не зважаючи навіть на те, що рік їх випуску - 2004)))! Чого тримали це у підвалах? Мабуть чекали приходу нового Президента)))) Але ж 6 років можна було сяк-так впроваджувати та застосовувати ці матеріали...Формально чи неформально. Просто 6 років мовчання!!! А тепер хочуть "взяти під крило"! Щось мені здається, що у комплекті до "крил" будуть ще пазурі і дзьоб!
  Сподіваюся, що серйозних наслідків від цього форуму не буде. Єдине відчуття, яке бентежить - знову нас використовують для фону, для драпіровки, як ширму...

  ВідповістиВидалити
 2. Я спілкувалася з організаторами цього дійства. Запрошували, але в мене вже було заплановано інше. Мені говорили, що це моніторинговий проект. Моніторинг передбачає і аналіз помилок, і визнання цих помилок. Чому всі раптом почали збирати історії успіху? Де цей успіх? Те, що я погодилася, щоб на цьому заході були представлені "Чемпіони" і "Фабрика", було стратегічною помилкою. Не можна розмовляти з "совком". Його треба уникати. Якщо вже випадок звів вас разом - валити по-чорному, жорстоко і безоглядно. Може тоді в тій країні щось зміниться. Маніпулятивні проекти з молоддю завжди виглядають привабливо - бантікі, стрічечки, квіточки, усмішки, умілітєльні сльози на очах, хором сказане "дякую", штампи про "сім"ю європейських народів". Головне, щоб виглядало мило, щоб хотілося плакати від щастя за себе і за Європу. Давайте збирати історії "провалів" - це буде наааабагато цікавіше. У мене є один - до речі, найбільш провальна діяльність в мене була в звьоздному "Новоград-Волинському".

  Ярина.

  ВідповістиВидалити

Яндекс.Метрика