Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

пʼятниця, 26 листопада 2010 р.

Кременчуцька молодь представляла Україну у міжнародному проекті "Об’єднана Європа починається у мені"

Шестеро молодих людей 24 листопада з позитивними враженнями та новими друзями  повернулася з проекту у Польщі.

З 15 до 22 листопада 2010 року молодь з України, Білорусі, Молдови та Польщі знайомилися з основами духовного об’єднання Європи, намагалися зрозуміти сенс інтеграції та європейської ідентичності під час молодіжного обміну, який проводив Дім зустрічей імені Ангелуса Сілезіуса з Вроцлава. Результатом спільної роботи стали 4 кіноролики, котрі учасники презентуватимуть кременчуцькій молоді у навчальних закладах міста.
Учасниками проекту стали активісти Європейського клубу КНУ імені Михайла Остроградського Діана Пінчук, Анастасія Чорнокондратенко, Антон Воробйов та Галина Скальська. Шкільні євроклуби міста представляв Андрій Орлянський з гімназії № 5. Керівник групи – старший викладач кафедри СПН КНУ імені М. Остроградського Олег Овчаренко.
Проект "Об’єднана Європа починається у мені" організовано з метою поширення ідей інтеграції на Європейському континенті. Причому, інтеграція розглядається у широкому контексті: як інтеграція у родині, у місті, у державі. Молоді люди з чотирьох сусідніх країн брали участь у тренінгах з побудови партнерства, історії і сучасності Європи, ідентичності і толерантності, знайомилися з програмою Східного партнерства, польським досвідом європейської інтеграції.

Друга половина дня використовувалася як кіномайстерня. Молоді люди вчилися знімати та монтувати фільми, доносити своє бачення майбутнього Європи до глядача засобами кіномистецтва. Також учасники мали можливість познайомитися з Польщею та Вроцлавом, з історичними місцями Нижньої Сілезії.

Надзвичайно цікавою вигляділа робота у міжнародній групі учасників! Стереотипи руйнувалися просто на очах! Мовний бар’єр зник уже на другий день: використовували польсько-російсько-українсько-анлійську мішанку. Учасники навчилися співпраці, розумінню іншого народу, познайомилися з традиціями на інтеграційній вечері. І, хоча проект за своєю сутністю є надзвичайно серйозним, – задоволення отримане від участі важко виразити словами! Під час підсумовування Антон Воробйов, наприклад, зазначив: "За ці кілька днів я дізнався більше, ніж за останні 2 роки!". Андрій Орлянський: "У мене нарешті з’явилися РЕАЛЬНІ друзі за кордоном!"

Проект співфінансується Міністерством закордонних справ Польщі через конкурс "Промоція знань про Польщу 2010", тож наша участь повністю була проплачена за рахунок гранту.
Протягом найближчих двох тижнів учасники планують презентувати результати своєї роботи – 4 коротких фільми про Європу – для молоді навчальних закладів міста. Також поширення ідей проекту відбуватиметься у власних родинах учасників через обговорення ідей інтеграції та досвіду трьох поколінь – молоді, їх батьків, дідусів та бабусь. Завдяки такому підходу процес інтеграції стане ближчим, більш живим і особистісним. Участь молоді у проекті стане подією та матиме значення для міста і школи, оскільки вказуватиме на те, що наше місто може і повинно брати участь у інтеграційних процесах. Сподіваємося, що цей проект стане початком справжньої міжнародної співпраці ровесників.

Українським партнером проекту є Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр "Європейський клуб". Організація існує з 2008 року. Постійним її партнером виступає Євроклуб КНУ імені Михайла Остроградського.  www.eu-klub.ucoz.ua 
Метою діяльності організації є формування почуття європейської єдності  у молоді через поширення знань про Європу та пропагування загальноєвропейських демократичних цінностей; ознайомлення з культурою та мовою людей в інших країнах, обмін досвідом; інформування про інтеграційні процеси в Європі, виховання молодих лідерів, формування молодої еліти та активної громадянської позиції молоді. У доробку Євроклубу проведення тренінгів, семінарів, фотовиставок, квестів, флешмобів.
Європейський клуб у 2010 році прийнятий асоційованим членом Мережі Центрів Європейської інформації України . www.ukrcei.org

2 коментарі:

 1. Гарний пост, Олеже ! Чи є лінки на відеороліки ?

  ВідповістиВидалити
 2. http://www.youtube.com/watch?v=P5xc9AAOZtM&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=hYoDS0qElDg&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=srKbfJXNtsE&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=_ChwaW7DyfI&feature=related

  ВідповістиВидалити

Яндекс.Метрика