Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 27 листопада 2010 р.

Історії успіху: Євроклуб "Обрій" Гродівської школи

Народився наш Євроклуб у жовтні 2004 року. Пропозицію про утворення ми отримали від громадської організації Донецький аграрний розвиток. Ця організація давно вже припинила своє існування, а наш "Обрій" міцніє і впевнено крокує вперед.
Починали роботу з гри "Коли б я був мером Гродівки…". Євроклубівці поглянули на свій населений пункт очима європейців, багато чого забажали змінити, облаштувати, покращити. За справу взялися самі. Хто як не ми!

Провели соціально-економічне обстеження населеного пункту за кількома напрямками та створили проект реальних змін у громаді. Робота єрокулубівців отримала високу оцінку від фахівців, в тому числі і від спеціалістів університету ринку та соціальної політики в Донецьку.

Для втілення у життя багатьох ідей потрібні кошти, тому пішли проектним шляхом. Сьогодні на рахунку євроклубу близько двох десятків реалізованих проектів. Перші проектні кошти 500 грн. 2005 року вклали у зародження зимового саду у школі…Зараз наша школа одна з найкращих в районі, області, ми в числі ста кращих шкіл України. 28 жовтня 2010 року у нас проходила обласна школа передового досвіду за темою "Формування громадянської компетентності школярів шляхом проектної діяльності", на якій координатор євроклубу Мазоха Р.В. та євроклубівці ділились своїми напрацюваннями. проводили творчу майстерню, презентували проекти.

Те, що школа змінилась зовні, у середині – велика заслуга кожного члену євроклубу. Вже третій набір «Обрію» продовжує естафету, вже склалось немало цікавих традицій, виробилась своя система роботи. Наприклад, менеджери євроклубу, вибувши за межі школи, продовжують тісну співпрацю з нами; у травні проводимо випускний за методикою квесту, на ньому приймаємо новачків і проводжаємо випускників; кожен випускник залишає на щастя у євроклубовській копілці монетку. До днів толерантності організовуємо у школі конкурс SMS-поздоровлень та нагороджуємо авторів наймилозвучніших текстів. Боротьбу за високий рівень мовної культури ведемо через акцію "Словарний смітник".

Так склалось у Гродівці, що євроклубівці – ті учні які йдуть на кілька кроків вперед в усьому навчанні, поведінці, ставленні до справ, рівні культури та ін. Наприклад, без натиску старших самі зібрались пішли до зеленого масиву , зібрали кілька мішків сміття, на цвинтарі прибрали покинуті могили, провели обстеження території з 5 стародавніми курганами, зібрали дарунки для дитячого будинку.

Маємо повну підписку з 2004 року журналу "Євробюлетень". В одному з випусків є фото наших дівчат які успішно захищали проект "Україна запрошує" у Києві. Євроклубівська бібліотечка значно розширилась дякуючи аташе посла Фінляндії в Україні п.Ханні Хювярінен, яка була присутня на одному з занять (заняття називалось "Золоті горіхи", було направлене на розвиток сільського приватного підприємництва). Наша гостя зацікавила євроклубівців життям Фінляндії, ми брали участь у багатьох заходах пов'язаних з цією країною, а найцікавіше те, що у Гродівці відшукали рідню класика російської літератури Х1Х століття, вихідця з Фінляндії Фофанова і провівши величезну пошукову роботу, в газеті "Донеччина" опублікували весь унікально цікавий матеріал.

Приорітетними напрямками в нашій роботі є краєзнавча, екологічна, культурно-масова робота. Зараз мі готуємось до участі у всеукраїнському конкурсі "Слідами історії" та збираємо матеріал про міграції німців та лемків на територію Гродівки. Продовжуємо дбати про створення сільської школи європейського рівня, чекаємо на результати свого захисту проекту "Спорт селу здоров'я громаді" у Києві.

Кілька днів тому приймали гостей з Піщанської школи Красноармійського району, котрі за нашим прикладом хочуть створити євроклуб.

Контактна особа: Раїса Володимирівна Мазоха

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика