Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 17 листопада 2010 р.

Історії успіху: Клуб Європейських студій "Позитив" Навчально-виховного об'єднання № 9 м. Хмельницький

КЕС "Позитив" було створено восени 2008 р. Метою нашого КЕС є інформування учнівського та учительського колективів про історію ЄС, економічне співробітництво з державами – членами ЄС, стандарти життя в європейських державах, правовий та соціальний захист населення, культурні традиції країн ЄС. 
Завданнями: проведення вхідного та вихідного моніторингу з питань поінформованості учнів щодо проблем європейської та євроатлантичної інтеграції; створення інформаційних студій відповідно до вікових особливостей учнів; просвітницька діяльність шкільного європейського клубу "ПОЗИТИВ"; розробка науково – методичного забезпечення Всеукраїнського проекту щодо виконання державних цільових програм з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

КЕС з моменту створення мав чітко розроблену структуру яка мала охоплювати всіх учнів середньої і старшої ланок. Тому з цією метою було створено дві підланки – "Інтерклуб" для 6-х - 8-х класів та інформаційно-просвітницька студія "Ми і Європа", яка охоплює учнів 10-х – 11-х класів. Згодом учнями членами клубу був створений логотип (герб) "Позитиву".

За 2 роки, що проіснував «Позив» нам вдалося прийняти участь у ряді заходів, що проходили як в межах нашого міста так і в межах України. У 2009 – 2010 н.р. учасники та керівники КЕС «Позитив» взяли участь у таких заходах:

1. У регіональному конкурсі «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ» (НВО № 9 є базовою у проведенні цього конкурсу в м. Хмельницькому, проводиться на базі школи 2й рік поспіль). За результатами регіонального конкурсу наші учні, які активними учасниками КЕС, Ткач Сергій та Дворцова Олена здобули перемогу.

2. Всеукраїнський конкурс «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ», де наші учні (Ткач Сергій та Дворцова Олена)достойно змагалися і були відзначені грамотами. Варто відзначити складність завдань усіх етапів конкурсу, Всеукраїнський етап передбачав тур-співбесіду з учасниками на англійській мові та написання тестів які мали високий рівень складності, тести передбачали не лише глибокі знання з історії ЄС але й всесвітньої історії загалом, високий рівень ерудованості учня загалом). Після конкурсу учні мали змогу поспілкуватися з Б. Тарасюком та О. Онець, поставити запитання.

3. Вовк Марина взяла участь у конкурсі «Європа очима дитини» на написання найкращого твору про ЄС.

4. Участь «Проекті підтримки мережі Євроклубів в Україні в 2009 – 2010 рр.» за підтримки радіостанції «Наше радіо», організації «Право і захист» (м. Київ) та представництва Євросоюзу в Україні. У результаті конкурсу анкет та написанні творів учні та керівник КЕС – Онч Марія, Кульбаба Андрій та Вишневська Т.В. були запрошені на установчий семінар «Workshop» що проходив в місті Київ. Участь у даному проекті є ще не завершеною, оскільки семінар передбачає три етапи з виконанням проектів на одну з обраних проблемних тем. Презентація цих проектів буде проходити на регіональних рівнях, згодом завершальний семінар в м. Києві.
Проект має на меті посилити потужність роботи ШЕК України та тісну співпрацю ШЕКів України між собою, з цією метою організація «Право і захист» та радіостанція «Наше Радіо» створили інтернетплатформу євроклубів UES (uesnet.org), активним учасником якого є наш КЕС «Позитив».

5. Участь в проекті «Європа у валізі». Було залучено молодь, що має досвід Європи та хоче поділитись цим досвідом з однолітками. Ідея полягала в обговорення концепції Європи та конкретних кроків, що кожна молода людина може робити, аби змінювати життя своєї громади на краще - відповідно до європейських цінностей та стандартів, а також користуючись можливостями, зокрема, в галузі освіти і науки, що відкриті для України. Команда учасників КЕС «Позитив» взяла активну участь в обговоренні.

6. Участь у конференції керівників євроклубів Хмельницької області при Хмельницькому інституті удосконалення учителів, де виступила Кульбаба Л. М. з звітом і презентацією з досвідом роботи КЕС «Позитив». Наслідком цієї участі стала пропозиція ХОІПОПО узагальнити досвід роботи КЕС «Позитив» в методичних рекомендаціях та видрукувати їх при підтримці відділу виховної роботи ХОІПОПО. Методичні рекомендації знаходяться на стадії активної розробки у співавторстві Кульбаби Л.М. та Вишневської Т.В.

7. Активна участь і підготовка в шкільному тижні Європи (в рамках днів Європи в Україні). Цього року Дні Європи проходили у кілька етапів. Перший етап – відкриття тижня Європи у школі на імпровізованій Європейські площі (створені та розклеєні банери з визначних місць Європи) де учні та учасники КЕС «Позитив» влаштували живий концерт і виконували пісні на різних мовах. Другий етап – загальне інформування і нагадування про Дні Європи та ЄС у вигляді листівок, які розносили по класах волонтери КЕС. Третій етап – проведення квесту на базі 8 – 9х класів «Європа вже близько!». Четвертий етап конкурс малюнків «Я бачу Європу так!» (1- 5 класи).

8. КЕС «Позитив» провів перший міський квест між школами міста «Європа вже близько
Окрім участі у конкурсах та проектах не припинялася і робота в середині КЕС. Варто зазначити, що окрім реорганізації структури «Позитиву» (введення підланки для молодших школярів «Європа моїми очима»), ми запровадили значки для учасників КЕС – «Сонце Позитиву» та нашийні хусточки.

Обов'язковими для активістів КЕС («Ми і Європа» (9 – 11 класи)є щотижневі засідання на чолі з керівником Вишневською Т.В. та президентом «Позитиву» Онч Марією. Особливістю засідань є спільний обмін здобутою за тиждень інформацією по ЄС, звіт про виконанні завдання, якщо вони ставилися.

Головним в роботі КЕС «Позитив» є кілька напрямків: 1) Співпраця з міськими та всеукраїнськими ШЕК; 2) Підвищення загального рівня поінформованості учнів та громадськості з питань ЄС; 3) Та напрямок який ще в перспективі, але є досить важливим – це екологічний, який має сприяти усвідомленню учнів та громадськості, що «чисте» місто, парк, ліс починаються саме з нього. 4) Співпраця з громадськими організаціями (також в перспективі).

Для ефективно роботи КЕС та «живого» інтересу до неї учнів змушує постійно шукати нові форми і методи роботи з учнями. Форми і методи обираються відповідно вікової категорії дітей. В роботі використовуються такі форми і методи роботи: квести, ігри, флеш-мопи, «Жива книга», «Мозковий штурм» та багато інших. В процесі розробки і створення єврокабінет де буде присутня загально інформуюча література, символіка ЄС.

Контактна особа: Вишневська Тетяна Віталіївна

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика