Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 17 листопада 2010 р.

Історії успіху: Євроклуб “Веселка” Новоукраїнської загальноосвітньої школи № 8 Кіровоградської області

2008 рік

Створення шкільного європейського клубу «Веселка/Rainbow»


Наш девіз «Місточок дружби від серця до серця – це наш європейський клуб «Веселка»

Відкриття Молодіжного Європейського Центру за підтримки Міжнародного фонду імені Стефана Баторія.

Участь у Всеукраїнському творчому конкурсі серед шкільної та студентської молоді у рамках загальноукраїнської кампанії «ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК ШЛЯХ ДО ЄВРОПИ» в рамках «Європейського року міжкультурного діалогу» під егідою Мережі проєвропейських організацій України.

Брейн – ринг для шкільної молоді міста на тему «Пізнаємо Європу»

16 жовтня в рамках проекту „Молодіжний Європейський Центр” на базі Новоукраїнської загальноосвітньої школи №8 пройшла інтелектуальна гра на тему „Історія, традиції, культурне надбання Європи”. Взяли участь 17 команд, майже 120 учасників - представників шкіл району. Питання були надзвичайно цікавими, адже готував їх натхненник і організатор інтелектуального руху в районі , заслужений вчитель України Олександр Каєнко.

За результатами гри переможцями стали: команда „Фієста” Новоукраїнської зш №8, наймолодші учасники гри, а також команди „Умники” –зш №6, „Драйв” –зш №7, „Вундеркінди” –зш №4. Брейн – ринг дав можливість перевірити і збагатити знання про країни Європи, підняти інтерес дітей до літератури та традицій європейських країн, а також визначити кращих інтелектуалів.

Шкільний фестиваль європейських країн на тему «Європа далека і близька»

Фестиваль європейських країн – це дійство, яке дало змогу практично проявити свої знання і таланти. Адже діти представляли країни Європи, використовуючи різні технології – усний журнал, рекламу туристичної фірми, КВК, рольові ігри та театралізовані вистави.
Ними були підготовлені стінні газети, які містили багатий країнознавчий матеріал
Участь у святкуванні Дня Європи в Кіровоградській спеціалізованій школі №6 (презентація Шотландії, участь у брейн – ринзі, захист стінгазети)

Міжнародний конкурс «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ»

Молодь – наше майбутнє, і це ні в кого не викликає сумніву. Чим живе наша молодь? Чим цікавиться? Що хвилює молодих людей? На перший погляд здається, що крім розваг їх більше нічого не цікавить. Але це далеко не так. Вони жваво обговорюють політику, економіку, їх цікавить розбудова професійної армії, їх турбують екологічні проблеми, їм не байдужий міжнародний авторитет України.

З великим інтересом прийняли пропозицію взяти участь у засіданні дискусійного клубу для молоді на тему „Я і НАТО” старшокласники загальноосвітніх шкіл №8, №6 і №7. Засідання клубу мало на меті з’ясувати, що має визначальний вплив на формування поглядів і ставлення молоді до НАТО, почути особисту думку кожного учасника про діяльність НАТО та про членство України в Альянсі.

2009 рік

Участь у конкурсі слоганів та логотипу в рамках Року Креативності та Інновацій в Україні.
На ярмарок креативності та інновацій – за новими ідеями та знаннями!

На базі шкільного європейського клубу «Веселка», який діє в Ново українській загальноосвітній школі №8 Кіровоградської області, відбувся ярмарок креативності та інновацій, в якому взяли участь члени шкільних європейських клубів «Смайлик», з Марянопільської загальноосвітньої школи та «Euro Star», з Новоєгорівської загальноосвітньої школи.

Метою проведення ярмарку було ознайомлення новостворених клубів з результатами роботи та досягненнями шкільного європейського клубу «Веселка», який відзначив річницю свого існування, а також розширення знань про Європу, євро інтеграційні прагнення України, налагодження співпраці між нашими клубами.

Для знайомства та спілкування було проведено ряд євроінтеграційних ігор: Коло «Це моє імя» , Гра «Літаючі імена», Гра – пантоміма «Що я люблю робити», Концентричні кола. Коли діти познайомилися і поділилися на команди, їм були запропоновані такі цікаві ігри, як «Країни – столиці», «Карта Європи», «Вітання» для того, щоб вирушити в мандрівку по країнах Європи. Проявили свою ерудицію і знання діти також під час проведення вікторини про цікавинки європейських країн.

Надзвичайно цікавими були пояснення дітей щодо таких слів як креативність, інновації, творчість, що дало змогу їм підготувати проекти, які стосувалися створення дитячих громадських організацій. Учасники ярмарку запропонували створити молодіжний європейський центр та екологічну організацію, придумали логотипи, слогани, визначили мету та цілі діяльності. Обговорення проектів пройшло за методом деБоно «6 капелюхів».
 Цей захід дав відчуття віри в свої можливості, цікавих інтерактивних форм пізнавальної діяльності, розмаїття творчих думок, інноваційних підходів та спілкування і толерантності, відкритість для нового і цікавого.

Травень, 2009 рік

Протягом двох днів в місті Олександрія проходила перша дводенна сесія Європейського Молодіжного Парламенту - Україна. В сесії активну участь взяли майже 40 молодих представників навчальних закладів Олександрії, міста Кіровограда та Новоукраїнської загальноосвітньої школи №8. Молоді люди розглядали такі важливі питання, як торгівля людьми, проблема двомовності в Україні та прояви такого ганебного явища в суспільстві, як расизм. Учасники сесії шляхом обговорення та дискусії визначали причини і наслідки подолання цих проблем. Надзвичайно важливим було те, що робочою мовою сесії була англійська мова. І наші учасники показали чудові навички і вміння, тому що надзвичайно ерудовано могли і представити свою резолюцію, і відповідати на запитання, і відстояти свою позицію щодо власної точки зору.

Для релаксації тренери використали цікаві рухливі ігри, що дуже зблизили учасників і допомогли їм активно працювати протягом двох днів. По закінченні сесії учасники отримали сертифікати. Наша молодь надзвичайно талановита і здібна, небайдужа до того, що відбувається в державі і в світі. Наші діти прагнуть до миру і взаєморозуміння, вони хочуть жити в цьому світі і зробити його кращим і безпечнішим. Тому я глибоко переконана, що спілкування і обмін досвідом завдяки таким зустрічам - найкращий шлях досягти цієї мети.

Всеукраїнський конкурс «ЄвропаNostra»

Друга дводенна сесія Європейського Молодіжного Парламенту – Україна,
м.Кіровоград.

Підготували свій логотип і слоган на конкурс „Рік креативності та інновацій в Україні”.
Шкільний європейський клуб став учасником міжнародної програми PTPI School&Classroom Program і має друзів по листуванню з Америки.

Клуб став членом мережі шкільних євроклубів України.

2010 рік

Європейський рік боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією і Україні.
В травні ми святкуємо багато чудових дат, і однією з них є День Європи. Цього року вперше це свято відзначили і в місті Новоукраїнка.

За ініціативи шкільного європейського клубу «Веселка/Rainbow», який діє в Новоукраїнській загальноосвітній школі №8, було організовано і проведено Перший районний фестиваль європейських країн під назвою «Парад країн Європи». На фестиваль прибули представники шкільних євроклубів «New Star» Новоєгорівської зш, «Смайлик» Мар’янопільської зш, «Eurofriends» гімназії №7, команди загальноосвітніх шкіл № 3, 4, 6. Діти представили Україну, Великобританію, Угорщину, Іспанію, Італію, Францію, Чехію та інші країни. Гостинно зустріла своїх гостей з Європи наша рідна Україна – хлібом-сіллю, піснями та танцями у виконанні нашої «Степівчанки». Команда зш №6 гідно представила Україну та задала тон нашому фестивалю.
Члени шкільного європейського клубу «Веселка/Rainbow», якому виповнилося 3 роки, розповіли про Великобританію - прекрасну острівну країну, її традиції, культуру, звичаї. Навіть легендарна Нессі побувала на нашому святі. А шотландський танець у виконанні членів танцювального колективу «Віка» приніс у зал відчуття свіжого вітру з далекої Шотландії.

ШЄК «Смайлик» Мар’янопільської зш підкорив глядачів запальним угорським танцем, грою на скрипці та гумором, а члени євроклубу «New Star» Новоєгорівської зш подарували всім глядачам неперевершений світ Іспанії, з її коридою, Дон Кіхотом та Санчо Пансою.

 А хто з нас не любить піцу? Певно, таких людей небагато. Проте, якщо вони були присутні на святі, «Eurofriends» гімназії №7 змогли переконати їх в тому, що це справжня смакота! Адже вони підготували чудову презентацію про сонячну Італію, порадували глядачів запальними танцями, та справжньою пахучою піцею!

У подорож до країни мрій – Францію - нас повела команда загальноосвітньої школи №3. Ми дізналися багато цікавого про країну та її столицю Париж. А завдяки презентації команди загальноосвітньої школи №4 – вони побували в кількох країнах Європи! - ми відвідали цілий ряд європейських країн, відчули себе частинкою великої Європи.

20 вересня – Міжнародний день миру
20 - 30 вересня –декада Європейських Мов
1-4 класи «Джерела народної мудрості».
 Конкурс на кращу розповідь народної казки.
 Конкурс малюнків до улюблених казок.
5 – 7 класи Конкурс ілюстрацій «Моя улюблена казка»
8 – 10 класи Круглий стіл на тему «Мова як засіб спілкування в сучасному світі»
22 жовтня – участь у ІІ регіональному етапі Міжнародного конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ», Будній Олександр 2 місце!!!
3 листопада – тренінг «Європейський рік боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією і Україні».

Контактна особа: Людмила Талашкевич

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика